avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

2020 Turizm Sezonu Nasıl Olacak ?

✆ Haberler
 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • yaz-sezonu-olacak-mi
  2020 yaz sezonunun başlamasına kısa bir süre kala tüm dünyayla birlikte ülkemizde de patlak veren koronavirüs (covid-19) salgını ile herkesin merak ettiği bacasız fabrika olan yaz turizmi olacak mı?, 2020 Turizm Sezonu Nasıl Olacak ? Sorularına cevap olarak ülkemizdeki son durumu sizler için değerlendirmek istedik. İşte turizmciler için 2020 Nisan ayında ülkemizdeki ümit veren gelişmeler.
  saglik-bakani-koca

  1-BAKAN KOCA’NIN UMUT VEREN AÇIKLAMALARI

  Ülkemiz kim ne derse desin korona virüse karşı çok iyi ve hazırlık bir savaş veriyor. Binlerce tam donanımlı hastanelerimiz, yüz binlerce sağlık çalışanımız ve Bakanlığın stoğundaki ilaçlar covid-19 pandemisine karşı mücadele gücümüzü diğer ülkelere göre daha güçlü tutuyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz akşam yaptığı açıklama herkesin yüreğini bir nebze su serpti şu günlerde. Neydi o açıklama “Türkiye’nin aldığı erken tedbirler ve diğer ülkelerden farklı olarak aldığımız ilaç tedavi uygulamaları yoğun bakım hasta sayısını azaltarak iyileşmelerin önünü açtı. Ve ülkece çok yakında bu salgının altından kalkacağız”.  Salgında yayılma hızının kontrol altına alınması temmuz ve ağustos ayında yüksek sezonunu yaşayan turizmcilerin bir nebzede olsa da yüzünü güldürmüş olacağını düşünüyoruz.

  istanbul-antalya-feribot-seferleri

  2-TÜRK HAVA YOLLARI İÇ HAT SEFERLERİNİ 1 MAYIS’TA AÇIYOR

  Ülke genelinde duran şehirler arası ulaşımda kara yolları, deniz ve hava yollarındaki tüm seferler durdurulmuştu. 1 Mayıs’tan itibaren Türk Hava Yolları internet sitesinden iç hat seferlerinin bir kısmını açtı. Örneğin İstanbul’dan, Antalya’ya 1 Mayıs’ta 17 farklı sefer var.

  ido-avsa-adasi-seferleri-2020

  3-İDO AVŞA ADASI İÇİN 1 MAYIS’TA SEFER PLANLIYOR

  3 Nisan’da başlaması planlanan seferler iptal edilmişti. 1 Mayıs Cuma günü için İDO Avşa Adası seferlerini seyahat takvimine ekledi.

  ersoy-turizm-bakani

  4-KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI’NIN AÇIKLAMALARI

  Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy 2 Nisan’da yaptığı açıklamada 15 Nisan’ın çok kritik bir tarih olduğuna dikkat çekmiş dünyanın ve Türkiye’nin bu tarihe ne şekilde gireceğinin önemine işaret etmişti. Geçtiğimiz akşam Bakan Koca’nın yaptığı umut veren açıklamalar geldiğimiz noktada güzel günlerin yakında olduğuna umut veriyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, turizm sezonuna ilişkin, “Bizim öngörümüz mayıs sonuna ertelenecek, şu anki gidişat onu gösteriyor.” demişti.

  icisleri-bakanligi

  5-ETKİNLİK YASAKLARININ NİSAN SONUNDA SONA ERMESİ

  19 Martta Resmi Gazete’de yayınlanan kararnameye göre Nisan sonuna kadar tüm etkinlikler ertelenmişti. Nisan ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde konu ile ilgili yeni bir açıklama yapılmadı.

  Dünya’ca çok zor günler geçirdiğimiz şu zor günlerde ülkece en ufak bir gelişmeden umut ışığı arıyoruz. Bizde Avşa Adası Tatil Rehberi olarak ülkemizdeki gelişmeleri bir araya getirdik. Umarız tüm turizmciler için istedikleri gibi çok güzel bereketli bir yaz olur. Yazımızı noktalarken şunu da belirtmekte fayda var. Yapılan araştırmalar yasaklar kalktığı anda herkes ilk olarak en çok özlediği şeyleri yapacak ancak herkesin şu günlerde imtina ettiği temizlik konusu, tek kullanımlık bardak, tabak, çatal gibi ürünler, butik hizmetler, kalabalıklardan uzak durma gibi konular üst seviyede olacak. Bu doğrultuda turizmcilerimizin hazırlıklarını bu doğrultuda yapmalarında fayda vardır.

  ONUR KUTLU - 16.04.2020
  AVŞA ADASI TATİL REHBERİ

 • Görüntülenme : 1.247 views
 • Yazar :
  2020 Turizm Sezonu Nasıl Olacak ? yorumları