Avşa Adası Deniz Mahallesi Nerede Muhtarı Kim Nüfusu Kaç?

avşa deniz mahallesi

Avşa Adası Deniz Mahallesi Nerede? Muhtarı Kim? Nüfusu Kaç? gibi sorular bölgeden ev alacak, yazlık tutacak kişiler tarafından merak edilmektedir. Deniz Mahallesi adanın neresinde kalmaktadır? Nüfusu ve diğer bilgiler haritalı Avşa Tatil Rehberi’nde.

avşa adası deniz mahallesi

Deniz Mahallesi Muhtarı Huzur Üstün’dür. Avşa Adası’nın merkezindeki mahallenin nüfusu 2020 sayımlarına göre 1648’dir. Ancak mahallede kayıtı olmayan hanelerle kış aylarında nüfusun en az 3 kat daha fazlası olduğu bilinmektedir. Yaz aylarında merkez mahalle olduğu için pansiyonlardaki konaklamalarla birlikte nüfus Deniz Mahallesi’nde 100 bini geçmektedir. Deniz Mahallesi posta kodu 10360’tır.

avşa deniz mahallesi nerede

Deniz Mahallesi Sınırları : Avşa iskeleden indiğinizde sol taraftan itibaren olan bölge ile Yiğitler Yolundaki Büyülübağ şarap fabrikasına kadar olan bölgeden ibarettir. Belediye olarak Marmara Adalar Belediyesi Avşa Ek binasına bağlıdır. Mahalle içerisindeki kamu daireleri; PTT Binası, Belediye Ek Hizmet Binası, Jandarma Karakolu, Okul, Sağlık Ocağı, 2 adet Cami yer almaktadır. Taksi, minibüs dolmuş durağı ve pazar yeri de yine buradadır. Kısacası Avşa’da en kıymetli bölge deniz mahallesindedir. Çarşı içerisinde olması sebebi ile konumu hızlı yaşam açısından son derece kolaylık sağlamaktadır. Mahallede 1 Migros, 3 Migros JET, 2 BİM, 1 Şok, 3 A101, 2 yerel market bulunmaktadır. 4 adet salı pazarı olarak bilinen nalbur tarzı yapı markette bulunmaktadır. Kasap sayısı 5’tir. Bunun yanında diğer ev ihtiyaçlarının sunulduğu beyaz eşya mağazaları da yer almaktadır.

avsa-deniz-mahallesi-harita

Mahalle sınırları içerisindeki denize girilen plajlar ise şunlardır. Avşa Merkez Plajı, Değirmenardı Plajı, Mavikoy Plajı, Akvaryum Plajı, Çiftlik Plajı, Kamburtarla Plajı, Aterina plajıdır.

Avşa Adası Deniz Mahallesi Nerede Muhtarı Kim Nüfusu Kaç? Misafir Yorumları 1 DOĞRULANMIŞ YORUM
  1. Bulent dag

    31 Ara. 2021

    Harika bir yer