avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Doğal Güzellikleri

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • Avşa Adası doğal güzellikleri koylardan ibarettir. Yaz aylarında güneşin ışığı ile birlikte mavi sular turkuaz rengini alır. Avşa’nın Dünya’ca ünlü altınkumlu plajları doğal güzellikleri ile her yaz yüz binlerce yerli turisti tatile doyurmaktadır.

  Avşa Adası Doğal Güzellikleri

  Avşa’daki Mavikoy, Manastır koyu ve merkez plajları Avşa‘ya gelen herkesin gezip gördüğü yerler arasındadır. Ancak merkeze 5 dakika mesafedeki Yiğitler Köyü’nde doğa harikası ondan fazla koy yer almaktadır. Bunlar Yiğitler plajı, Tavşanlı, Karadut, Çilek, Kumtur, Çınar koylarıdır.

  avsa-adasi-dogal-guzellikleri (2)

  ALTINKUM PLAJI

  Yiğitler’de Altınkum plajındaki Şahintepesi‘de kendine has kayalıklarda hem eşsiz bir manzara deneyimi sunmaktadır hemde birbirinden güzel ev lezzetlerini siz misafirlerine sunmaktadır.

  avsa-adasi-dogal-guzellikleri (1)

  ŞAHİNTEPESİ

  Altınkum plajı yanındaki yolu olmayan bu gizli cennette eşiniz ile birlikte kaçamaklar yapabilirsiniz. Kimselerden uzak kalabalık olmayan bu koyda gününüzü en keyifli hali ile değerlendirebilirsiniz.

  avsa-adasi-dogal-guzellikleri (3)

  SAKLI KOY (ALTINKUM PLAJI ÖNCESİ)

  Doğal güzellerden Çınar Koyu’nda ormanlık alan azda olsa yer almaktadır. Ayrıca Belediye ormanı da Kırkdere bölgesi üstünde bulunmaktadır. Avşa’da göl gibi doğal güzellik yoktur.

 • Görüntülenme : 924 views
 • Yazar :
  Avşa Adası Doğal Güzellikleri yorumları