Avşa Adası Gezilecek Yerler | Avşa Adası Tatil Rehberi

 

avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01
 

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • Avşa Adası Gezilecek Yerler nereler? Adanın meşhur koyları, şarap fabrikaları, Yiğitler Köyü, Avşa’da yapılabilecek aktiviteler ve çok daha fazlasını sizler için araştırdık.

  AVŞA

  AVŞA

  Avşa Adası; Marmara Bölgesi’nin yerleşim olarak en gelişmiş adası olarak tanınmaktadır. Eşsiz manzaraları, birbirinden lezzetli yemekleri ve denizin temizliği ile tatilseverlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Avşa Adası tatil severler tarafından çok tercih edilmesi nedeniyle birçok kişinin villa ve evleri bulunmaktadır. Yazın evlerine veya villalarına gelerek huzurlu bir tatil geçirebiliyorlar.

  Avşa Adası’nın Popüler Mekanları için tıklayınız!

  AVŞA ADASI DEĞİRMENARDI

  AVŞA ADASI DEĞİRMENARDI

  Avşa’da gezilecek yerler konusunda size önerilerde bulunacağız. Avşa merkezde Değirmenardı mevkii gezilecek yerler arasındadır. Eğer ki tatile kendi arabanız ile gitmediyseniz istediğiniz yerlere özel taksi ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca şarap severler için güzel bir haber Bortaçina ve Büyülübağ şarap fabrikasını gezilebiliyor ve aynı zamanda şarap tadımı da yapılabiliyorsunuz. Fabrikalar da yapılan şaraplar Ada karası adı verilen üzümlerden yapılıyor ve muhteşem bir lezzete sahiptir.

  Avşa Adası Konaklama Seçenekleri

  Avşa’da neler yapılabilir?

  Bildiğiniz gibi dört bir yanının deniz olması nedeniyle size ilk önereceğimiz tabii ki de denize girmek olacaktır. Ayrıca Avşa Adası’nda kiralık olan tekneler çok uygun fiyatlıdır, tekne kiralayabilir ve koyları istediğiniz şekilde gezebilirsiniz. Dilerseniz Avşa’nın tarihi koyları; Altınkum, Çınar, Kumtur, Karadut, Manastırı gezebilirsiniz.

  Avşa Adası gece hayatı kesinlikle sıkıcı değildir. Avşa’nın Meşhur discoları; Tanz, Liatris, Arena’dır.

  Gece kulüpleri; Martı, Squadron, Cadde Bar, Orta Bar’dır. Her akşam sahil boyundaki barlar olan Yaren Türkü Bar, Yörem Türkü Bar, Marpuç Beach, Gıybet Bar’da canlı müzik partileri yapılmakta, sahilde ateş yakan gruplar bulunmaktadır.

  Avşa’da bisiklet kiralayabilir ve sevdikleriniz ile adanın etrafında bisikletler ile turlayabilirsiniz. Belirli günlerde kurulan pazarları mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz, genellikle inci ve boncuk ürünlerine çok rastlayacağınız bu pazarlarda görmediğiniz ve enteresan el işi ürünler dikkatinizi çekebilir.

  AVŞA GÜNBATIMI

  AVŞA GÜNBATIMI

  Avşa’da gezilecek yerler

  • Mavikoy
  • Çınaraltı Koyu
  • Kumtur
  • Manastır
  • Yiğitler
  • Yiğitler Koyları
  • Çınar Koyu
  AVŞA

  AVŞA

  Avşa Adası’nın çevresinin tamamı yaklaşık 37 km’dir. Listede belirtmiş olduğumuz yerlere belediye binası önünden kalkan minibüsler ile gidebilirsiniz. Size şiddetle gidip görün diyebileceğimiz ve doğanın eşsiz güzelliğini görebileceğiniz Mavikoy’dur. Aynı zamanda Yiğitler Köyü’nde bahsettiğimiz şarap fabrikasına da rastlayacaksınız. Eğer şarap seviyorsanız kesinlikle bu şarabın tadına bakın. Avşa’da gezilecek yerlerde eski Rum döneminden kalma tarihi yapılara rastlayabilirsiniz.

  AYANYAPOLİS 2017

  AYANYAPOLİS 2017

  Çınar Koyu Ayanyapolis

  2016 yaz sezonunda hizmete başlayan Çınar Koyu’nun güney köşesindeki Ayanyapolis isimli plajda gün boyunca özel kokteyller, sıcak-soğuk içecekler ile birlikte zengin menüsü ile birlikte deniz, doğa ve eğlence üçlüsünü bir arada yaşabilirsiniz. Ayrıca akşam saatlerinde Çınar Koyu manzarasına nazır restaurantında mezeler eşliğinde alkollü içeceklerinizin tadına varabilirsiniz.

  AVŞA ADASI NEREDE?

  AVŞA ADASI NEREDE?

  Ayrıca feribot seferleri ile çevrede bulunan diğer Marmara Adalarını gezebilir ve görebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ikinci olan Marmara Adası mutlaka görülmeye değer bir doğa güzelliğine sahiptir.

  Avşa Adası Ulaşım

  Harita Konumu
  25.341 views (Görüntülenme)
  Avşa Adası Gezilecek Yerler yorumları