Avşa Adası Gezilecek Yerler nereler? Adanın meşhur koyları, şarap fabrikaları, Yiğitler Köyü, Avşa’da yapılabilecek aktiviteler ve çok daha fazlasını sizler için araştırdık.

Marmara bölgesinin yerleşim olarak en gelişmiş adası olarak tanınmaktadır. Eşsiz manzaraları, birbirinden lezzetli yemekleri ve denizin temizliği ile tatil severlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Avşa Adası tatil severler tarafından çok tercih edilmesi nedeniyle birçok kişinin villa ve evleri bulunmaktadır. Yazın evlerine veya villalarına gelerek huzurlu bir tatil geçirebiliyorlar.

Avşa’da gezilecek yerler konusunda size önerilerde bulunacağız. Eğer ki tatile kendi arabanız ile gitmediyseniz istediğiniz yerlere özel taksi ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca şarap severler için güzel bir haber, Bortaçina ve Büyülübağ fabrikası gezilebiliyor ve aynı zamanda şarap tadımı da yapılabiliyor. Fabrikalar da yapılan şaraplar Ada karası adı verilen üzümlerden yapılıyor ve muhteşem bir lezzete sahiptir.

AVŞA ADASI

AVŞA ADASI

Avşa’da neler yapılabilir?

Bildiğiniz gibi dört bir yanının deniz olması nedeniyle size ilk önereceğimiz tabii ki de denize girmek olacaktır. Ayrıca Avşa Adası’nda kiralık olan tekneler çok uygun fiyatlıdır, tekne kiralayabilir ve koyları istediğiniz şekilde gezebilirsiniz. Avşa Adası gece hayatı kesinlikle sıkıcı değildir. Her akşam sahil boyundaki kafelerde canlı müzik partileri yapılmakta, ateş yakan gruplar bulunmakta ve daha çok hareket istiyorsanız civarda bulunan diskoları tercih edebilirsiniz.

Avşa’da bisiklet kiralayabilir ve sevdikleriniz ile adanın etrafında bisikletler ile turlayabilirsiniz. Belirli günlerde kurulan pazarları mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz, genellikle inci ve boncuk ürünlerine çok rastlayacağınız bu pazarlarda görmediğiniz ve enteresan el işi ürünler dikkatinizi çekebilir.

AVŞA GÜNBATIMI

AVŞA GÜNBATIMI

Avşa’da gezilecek yerler

  • Mavikoy
  • Çınaraltı Koyu
  • Kumtur
  • Manastır
  • Yiğitler
  • Yiğitler Koyları
  • Çınar Koyu
AVŞA

AVŞA

Avşa Adası’nın çevresinin tamamı yaklaşık 37 km’dir. Listede belirtmiş olduğumuz yerlere belediye binası önünden kalkan minibüsler ile gidebilirsiniz. Size şiddetle gidip görün diyebileceğimiz ve doğanın eşsiz güzelliğini görebileceğiniz Mavikoy’dur.

Aynı zamanda Yiğitler Köyü’nde bahsettiğimiz şarap fabrikasına da rastlayacaksınız. Eğer şarap seviyorsanız kesinlikle bu şarabın tadına bakın. Avşa’da gezilecek yerlerde eski Rum döneminden kalma tarihi yapılara rastlayabilirsiniz.

AYANYAPOLİS 2017

AYANYAPOLİS 2017

Çınar Koyu Ayanyapolis

2016 yaz sezonunda hizmete başlayan Çınar Koyu’nun güney köşesindeki Ayanyapolis isimli plajda gün boyunca özel kokteyller, sıcak-soğuk içecekler ile birlikte zengin menüsü ile birlikte deniz, doğa ve eğlence üçlüsünü bir arada yaşabilirsiniz. Ayrıca akşam saatlerinde Çınar Koyu manzarasına nazır restaurantında mezeler eşliğinde alkollü içeceklerinizin tadına varabilirsiniz.

AVŞA ADASI NEREDE?

AVŞA ADASI NEREDE?

Ayrıca feribot seferleri ile çevrede bulunan diğer Marmara Adalarını gezebilir ve görebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ikinci olan Marmara Adası mutlaka görülmeye değer bir doğa güzelliğine sahiptir.

Harita Konumu
11.145 views (Görüntülenme)
Avşa Adası Gezilecek Yerler hakkındaki yorumlar

Etiketler: