avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Yüzme

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • avsa-yuzme

  Avşa Adası’nda yüzme etkinliğini yapabileceğiniz birbirinden harika koylar bulunmaktadır. Eğer derin seviyorsanız Yiğitler Köyü merkez plajı eğer sığ koyda suyun keyfini çıkartmak isterseniz Kumtur plajında yüzebilirsiniz.

  Avşa Adası Denizi Yüzme Aktiviteleri İçin Uygun Mu?

  Avşa merkez plajı derinlik bakımından normal denebilecek düzeydedir. Yüzme için oldukça ideal olan merkez plajında yosun insan boyunu geçtikten sonra başlamaktadır. Normalden daha serin suda yüzmek isteyenler için Avşa’nın bir diğer gizli cenneti Çınar Koyu’nda merkeze göre daha serin suda yüzebilmek mümkündür. Altınkum plajı daha çok çocuklu aileler için yüzme etkinliklerinde idealdir. Yine adanın diğer popüler koyları Karadut, Mavikoy, Manastır, Tavşanlı koylarında da yüzebilirsiniz. Merkez dışında kalan koylara minibüsler ile 15-20 dakikada ulaşmak mümkündür. Kendi aracınız ile bu süre daha çok kısalmaktadır.

  Dikkat : Avşa’da hiç bir plajda cankurtaran yoktur. Merkezdeki plajlarda soyunma kabinleri mevcuttur.

 • Görüntülenme : 787 views
 • Yazar :
  Avşa Adası Yüzme yorumları