avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Marmara Ekinlik Adaları Girişleri Kontrol Altına Alındı

✆ Haberler
 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • Marmara Adalar Kaymakamlığı ve Marmara Adalar Belediyesi tarafından Avşa Marmara Ekinlik Adaları girişleri korona virüs tedbirleri için kontrol altına alındı. Ada giriş ve çıkışlarında vatandaşların ateş kontrolleri yapıyor.
  avsa-adasi-karantina

  Buna göre Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy yaptığı açıklamada Marmara Adalar Belediyesi’ne bağlı Avşa, Marmara, Ekinlik adaları girişlerinde sağlık ve adada ikamet kontrolü yapıldığını belirtti. Aksoy adada resmi olarak ikamet etmeyen vatandaşların kolluk kuvvetleri tarafından adaya girişlerine izin verilmediğini adaya girişinde mahsuru olmayan şehir dışından gelen vatandaşların ise hergün sağlık ocağına giderek ateş ölçümü ve diğer sağlık kontrollerinin 14 gün boyunca düzenli yapılmak zorunda olduğunu belirtti. İstanbul, Tekirdağ gibi Avşa Adası’nın en çok misafir aldığı bölgelerdeki vatandaşlara da seslenen Aksoy bu salgın durana kadar evlerinde kalmaları çağrısında bulundu.

  Marmara Adası Genelinde Vaka Yok

  Süleyman Aksoy Marmara Adalar gelinde herhangi bir korona virüs vakasına rastlanmadığını da açıkladı.

  Yaşlı Vatandaşlarımız İçin Vefa Destek Grubu

  Adalarda ikamet eden yaşlı vatandaşlarımız için vefa destek gruplarının faal bir şekilde çalıştığını belirten Süleyman Aksoy özellikle Avşa gençlerine bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

  Seyahat İzin Belgesi Şart

  Adada ikamet eden İl dışına çıkacak yada il dışından gelecek vatandaşların maduriyet yaşamaması için seyahat izin belgesini almaları gerektiği de Marmara Adalar Kaymakamlığı tarafından duyuruldu.

  Haber : Onur Kutlu -  Avşa Tatil Rehberi

  İşte Aksoy’un önemli açıklamaları

 • Görüntülenme : 2.723 views
 • Yazar :
  Avşa Marmara Ekinlik Adaları Girişleri Kontrol Altına Alındı yorumları