avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa’da Kalp Krizi Geçiren Hasta Helikopterle Transfer Edildi

✆ Haberler
 • 1 YORUM
 • avsa-adasi-helikopter-ambulans

  Avşa Adası’nda kalp krizi geçiren R. Ç. (86) adlı vatandaş, ambulans helikopterle Bandırma’ya ivedilikle taşındı.

  Avşa Adası’nda ikamet eden 86 yaşındaki R. Ç. rahatsızlanınca Avşa Aile Hekimliği Merkezine kaldırıldı. Burada kalp krizi geçirdiği tespit edilen vatandaşımız için ambulans helikopter geldi. Sağlık Bakanlığı 112 Acil Servis’e ait ambulans helikopter Çanakkale’den havalanarak Avşa Adası’ndan hastayı alarak Bandırma Devlet Hastanesi yanında bulunan alana indi. Bandırma Devlet Hastanesine sevk edilen R.Ç. hastanede tedavi altına alındı.

  Daha öncesinde 2 kez kalp krizi geçirmiş olduğu bilinen hastanın nakli için 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi’ne sevk talebinde bulunulduğu öğrenildi. Marmara Adası’nda bulunan Deniz Ambulansı Hava muhalefeti nedeniyle çalışamadığı için, 112 Komuta Kontrol Merkezi hastanın hızlı bir şekilde tedavisinin sürdürülmesi için zaman kaybetmeksizin Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon ile iletişime geçti. Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi tarafından hasta için Helikopter Ambulans yönlendirildi. Sağlık Bakanlığı Helikopter Ambulansı ile Bandırma Devlet Hastanesi’ne nakli gerçekleştirildi. Hastanın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  TÜM AVŞA ADASI HABERLERİ

 • Görüntülenme : 1.722 views
 • Yazar :
  Avşa’da Kalp Krizi Geçiren Hasta Helikopterle Transfer Edildi yorumları
  1. HASAN TAHSİN LERMİ

   06 Eki. 2021

   Acil sağlık müdahalesi için helikopter hizmetinin kullanılması Avşa adası için çok önemli bir gelişmedir.Donanımlı bir hastahane faaliyete geçene dek bu hizmetin sürekli olduğunun bilinmesi adanın güvenini ve değerini arttıracaktır.