avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Bayramda Oteller Açılacak Mı?

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • bayram-tatili-olacak-mi

  Bayramda oteller açılacak mı? 2020 yazında bizleri nasıl bir tatil bekliyor? Kültür ve Turizm Bakanı yaz sezonunda Nuri Ersoy turizm için planlarını açıkladı. Hürriyet Gazetesi’nden Gizem Karakış’a konuşan Bakan Ersoy açıklamalarına göre yaz sezonunda otellerde açık büfe reyonları açılmayacak, sahillerde şemsiye, şezlong sayısı azaltılarak sosyal mesafe kurallarına tatilde de uyulması sağlanacak. Eğlence mekanları içinde ayrı tedbirler alınacak.

  NEHIR DELUXE HOTEL ORGANİK KAHVALTI

  AÇIK BÜFELER KALKACAK

  Bakan Ersoy’un açıklamalarına göre oteller tedbirlerini alıp mayıs sonunda açılabilecek.  Otellerde açık büfenin kaldırılması, kapasitenin yarısı kadar misafir kabul edilmesi, herşey dahil sistem yerine butik tatil hizmeti verilmesi amaçlanıyor. Yeni düzende otellere 24 saat doktor bulundurulma zorunluluğu da getiriliyor. Gezi teknesi, günü birlik yat turları gibi faaliyetlerde fazla yolcu binmemesi için denetlemeler yapılacak. Kafe ve restaurantlarda masa sandalye sayısının %50 azaltılması hedefleniyor.

  ata-apart-avsa (15)

  APART VE PANSİYONLARA TALEP ARTACAK

  Butik turizmin ön plana çıkacağı yeni dönemde butik hizmetler veren apart ve pansiyonlara talebin artacağı hijyenik kurallara önem veren tesislere talebin yüksek olacağı düşünülüyor.

  bahar-aqua-resort-hotel (7)

  OTELLERDE FİYATLAR ARTABİLİR

  Turizmciler otellerin tam kapasite çalışamayacağı fiyatların fiyatların artabileceğini düşünüyorlar.

  UÇAKLARDA DA ÖNLEMLER ARTACAK

  Yeni dönemde uçaklarda orta koltuğun kullanılmaması, yemek servislerine kısıtlama getirilmesi planlanıyor.

  17 24 APART

  ŞEHİRLER ARASI YOLCULUK MAYIS SONU BAŞLIYOR

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Şehirlerarası ulaşımı mayıs sonu başlatmayı planladıklarını açıkladı. Bakan Ersoy ” “Böyle giderse ve gidişatta sıkıntı yaşanmazsa mayıs ayı sonu itibarıyle iç trafik başlayacak. Kontrollü iç hat uçuşlarıyla turizm sezonu açılacak. Bir sertifikasyon kurulu oluşturduk ve konaklamanın kurallarını belirledik. Çok kapsamlı bir kurallar bütünü. Konaklama tesisleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Bu kurallara uymayı taahhüt edenlere sertifikasyon vereceğiz. Sertifikasyon alan tesisleri duyurarak, tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz. Şehirlerarası seyahat ve iç hat seferleri de bu dönem başlayacak. Vaka açısından sıfır olan ülkelerle karşılıklı kapıları açabiliriz” dedi.

  BAYRAMDA TATİL OLMAYABİLİR

  Sağlık Dr. Fahrettin Koca yaptığı yeni açıklamada bayramda evde kalmanın bu süreçte daha doğru olacağını vurguluyor. Bakan Koca “3 günlük Ramazan bayramında normale dönüşün başlatılması bizim tercih ettiğimiz bir şey değil. Bilim Kurulu da bayramı geçirmekten yana. Birkaç haftanın seyrine bakıp bu kararı vereceğiz ama gönlüm bunu yapmaktan yana değil.” dedi.

  Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açıklamalarına baktığımızda 24-25-26 Mayıs’a denk gelen ramazan bayramında yasakların kalkması şimdilik düşünülmüyor. Çünkü Bakan Ersoy Mayıs ayı sonunda normalleşme hedeflediklerini açıklamalarında belirtiyor.

  TÜM AVŞA ADASI VE TURİZM HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

  3.301 views (Görüntülenme)
  Bayramda Oteller Açılacak Mı? yorumları