avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Bayramda Oteller Açılacak Mı?

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • bayram-tatili-olacak-mi

  Bayramda oteller açılacak mı? 2021 yazında bizleri nasıl bir tatil bekliyor? Kültür ve Turizm Bakanı yaz sezonunda Nuri Ersoy turizm için planlarını açıkladı. 2021 Mayıs ayı itibari ile yaz turizminin başlaması hedefleniyor. Yerli turistler için ramazan bayramında otellerin açılacağı gözü ile bakılıyor. Yabancı turistler için ise bir çok ülkeden hali hazırda ülkemize misafir girişleri müsait. Covid-19 testlerini yaptıran turistler ülkemize rahatlıkla gelip tatillerini yapabiliyorlar. Ülkemizde Güvenli Turizm Sertifika programının yaygınlaşması ile birlikte hijyenik otellerde vatandaşlar gönül rahatlığı ile tatillerini yapabiliyorlar. Nisan ayı başı itibari ile Ege ve Akdeniz’de kapalı olan yaz oteli sayısı çok az. İlerleyen günlerde de kalan tesislerde hizmet vermeye başlayacak.  
  NEHIR DELUXE HOTEL ORGANİK KAHVALTI

  AÇIK BÜFELER KAPALI ORTAMDA SUNULUYOR

  Otellerde açık büfenin kaldırılması yerine kapalı camekanlarda sunulup, kapasitenin yarısı kadar kapalı salonlarda misafir kabul edilmesi geçtiğimiz yıl itibari ile uygulamaya girmişti. Bu yılda aynı şekilde uygulama devam edecek. Her şey dahil sistemi devam ederek Güvenli Turizm Sertifikası programına uygun  düzenli sunum ile servisler devam edecek.

  ata-apart-avsa (15)

  APART VE PANSİYONLARA TALEP ARTACAK

  Butik turizmin ön plana çıkacağı yeni dönemde butik hizmetler veren apart ve pansiyonlara talebin artacağı hijyenik kurallara önem veren tesislere talebin yüksek olacağı düşünülüyor.

  bahar-aqua-resort-hotel (7)

  OTELLERDE FİYATLAR ARTABİLİR

  Turizmciler otellerin tam kapasite çalışamayacağı fiyatların fiyatların artabileceğini düşünüyorlar.

  UÇAKLARDA DA ÖNLEMLER ARTACAK

  Yeni dönemde uçaklarda orta koltuğun kullanılmaması, yemek servislerine kısıtlama getirilmesi planlanıyor.

  ŞEHİRLER ARASI YOLCULUK MAYIS SONU BAŞLIYOR

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Şehirlerarası ulaşımı mayıs sonu başlatmayı planladıklarını açıkladı. Bakan Ersoy ” “Böyle giderse ve gidişatta sıkıntı yaşanmazsa mayıs ayı sonu itibarıyle iç trafik başlayacak. Kontrollü iç hat uçuşlarıyla turizm sezonu açılacak. Bir sertifikasyon kurulu oluşturduk ve konaklamanın kurallarını belirledik. Çok kapsamlı bir kurallar bütünü. Konaklama tesisleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Bu kurallara uymayı taahhüt edenlere sertifikasyon vereceğiz. Sertifikasyon alan tesisleri duyurarak, tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz. Şehirlerarası seyahat ve iç hat seferleri de bu dönem başlayacak. Vaka açısından sıfır olan ülkelerle karşılıklı kapıları açabiliriz” dedi.

  BAYRAMDA TATİL OLABİLİR

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2021 Ramazan ayı boyunca vatandaşlara evlerinde kalmaları çağrısında bulundu. Ramazan Ayı sonunda turizm sezonunun başlayacağını işaret eden Erdoğan Bayram tatili için henüz bir açıklama yapmadı. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda 4 gün boyunca evde kalmıştık bu içinse vaka durumuna bakılıp karar verilecek.

  TÜM AVŞA ADASI VE TURİZM HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

  4.446 views (Görüntülenme)
  Bayramda Oteller Açılacak Mı? yorumları