avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Çanakkale Geyikli Tatil Beldesi Rehberi 2024

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • Canakkale-geyikli-hakkinda

  Çanakkale Geyikli Hakkında

  Çanakkale Geyikli coğrafi özellikleri ile tarihin izlerini yaşatmaktadır. Yaşam alanı olarak geçmişten bugüne varlığını sürdüren belde iklimi açısından dikkat çekmektedir. Yakın dönemde ismi Eyvah Eyvah filmleri ile duyulmuş Çanakkale’nin uygun fiyatlı tatil beldesi olarak akıllarda yer etmiştir.

  Geyikli otelleri nerede diye soranlar için hemen yanıtlayalım Bulunduğu bölge Marmara Denizi ile Ege Denizi arasındadır. Çanakkale Geyikli’nin iklimdeki karakteristik özellikleri değişebilmektedir. Geçişken bir iklim yapısı yaygın şekilde görülmektedir. Ege Bölgesi’nin kuzey kısmında yer alan bölge, kısmen nemli ve sıcak hava dalgasının etkisi altındadır.

  Bölgenin ikliminde yaz dönemleri genelde nemli ve sıcak geçmekte, denizden gelen esinti etkisini sürdürmektedir. Coğrafi özellikleri tatil beldesi olmasında da bu açıdan etkili olmuştur. Birçok kişi yaz dönemlerinde, hafta sonları buraya gelerek tatil yapmaktadır.

  Marmara Bölgesi ikliminde kuzey rüzgarları etkisi olduğu için kışlar karla karışık yağmurla geçmektedir. Bazı dönemler sadece yağmur veya sadece kar da olabilmektedir. Burun kısmında bulunan belde ağırlıklı deniz havasından etkilenmekte rüzgarlar sıkça görülmektedir.

  Çanakkale Geyikli Nüfusu Kaç?

  Çanakkale Geyikli nüfusu 2014 senesinde yapılan sayımlara göre 3630 olarak kaydedilmiştir. Yaz dönemindeki nüfus özellikleriyle kış dönemi yerleşik nüfus farklı olabilmektedir. Sıcak havalarda tatilcilerin etkisiyle daha kalabalık bir nüfus görülebilmektedir.

  Geyikli‘de Yaşanır Mı?

  Tarihi mimarisi olan bir belde olduğu için dingin kültürel özellikler görülmektedir. Deniz olan belde isteyenler için etkileyici bir belde olduğu kesindir.  Çanakkale’ye yakın ve huzurlu bir belde isteyenler için uzun vadede yaşama planları da kurulabilmektedir.

  Çanakkale Geyikli birçok emeklinin hayalini kurduğu bir yerdir. Şehir yaşamının bunaltıcı etkilerinden uzaklaşmak isteyenler için de faydalı olacaktır. Stresten uzak yaşamı tercih edenler sahil kenarında Geyikli kiralık ev ilanlarıyla arayışa girebilmektedir.

 • Görüntülenme : 985 views
 • Yazar :
  Çanakkale Geyikli Tatil Beldesi Rehberi 2024 yorumları