avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Erdek Narlı Köyü

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • Erdek Narlı Köyü, Balıkesir Erdek’e bağlıdır. İlçeye 13 km uzaklıktaki Kapıdağ Yarımadası’nın batısında bulunmaktadır. Ocaklar ve İlhan Köy arasında kalan Narlı, eski küçük bir Rum köyüdür. Avşa Adası’nın kuzey doğusunda kalan Yiğitler Köyü’nde de görülen Narlı’nın nüfusu çoğunlukla göçmenlerden oluşmaktadır. Köyü ziyaretleriniz sırasında gün içerisinde rahatlıkla gezerek köydeki her yere gidebilirsiniz.

  Narlı Köyü Gezilecek Yerler

  Köyün girişinde bulunan liman gezilecek yerler arasındadır. Narlı’da bütün sokaklar denize çıkmaktadır. Paşalimanı Adası’nın tam karşısında büyük bir iskelesi bulunan bir tatil beldesidir.

  • Evlerin bir kısmı Rumlardan kalma olan köyde sonradan yapılan evlerde modern mimariye uygun tarza yapılmıştır.
  • Narlı’da ziyaret edebileceğiniz Rumların yaşadığı dönemden kalma Aziz Dimitrios  Kilisesi bulunmaktadır.

  Köyde ekonomi tarım, balıkçılık ve turizm ile gerçekleşmektedir. Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber köyün ekonomisi artmaktadır.  Köyde okul, sağlık ocağı ve PTT bulunmaktadır.

  erdek-narli-koyu-otel

  Tatil için Konaklama ve Pansiyonlar

  Sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği Narlı’da pansiyonlar mevcuttur.  Sabah ve akşam yürüyüş yapabilir, çay bahçelerinde oturabilir, bisikletle gezebilir, Narlı’nın tertemiz denizinde vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca çevresinde birçok bakir koy bulunmaktadır.  Narlı’ya çok yakın konumda bulunan Ocaklar’da mavi bayrak ödüllü plajı ve gece oldukça hareketli geçen mekanları ziyaret edebilirsiniz.  Narlı ve çevresinde balıkçılık yapıldığı için oldukça taze olan deniz ürünlerini yemekte tercih etmelisiniz.

  Ulaşım

  Erdek’ten kalkan otobüslerle Narlı’ya 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca kendi aracınız ile 20 dakikada gidebilirsiniz. Daha önceki yıllarda Avşa’dan deniz otobüsü seferleri buraya yapılmaktaydı.

  1.156 views (Görüntülenme)
  Erdek Narlı Köyü yorumları