avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Erdek Ocaklar Tatil Köyü Rehberi 2024

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • erdek-ocaklar-nerede

  Erdek Ocaklar Balıkesir’e bağlı olup Kapıdağ yarımadasının Erdek’e doğru 5 km kuzeyinde yer alan tatil köyüdür. Ocaklar Erdek’in mahallesi konumundadır. Ocaklar Marmara Bölgesi’nde deniz kıyısındaki tatil beldelerinden biri olup Erdek Körfezi’nde bulunmaktadır.

  erdek-ocaklar-koyu

  ERDEK OCAKLAR KÖYÜ

  Avşa Adası‘na ulaşım içinde geçit noktası konumunda olan Erdek‘ten 5 km uzaklıktaki Ocaklar’ı Avşa’ya geldiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Türkiye’nin ilk turistik bölgelerinden biri olan Erdek Ocaklar her geçen gün yüzlerce kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle çevre iller olan Bursa, Eskişehir, Yalova, Kocaeli’den Erdek’e tatile gelen çok sayıda yerli turist bulunuyor. Sizler de bu yıl nerede tatil yapacağınızı belirlemediyseniz Erdek Ocaklar’a gelebilirsiniz.

  Aynı zamanda Ocaklar her yıl binlerce yabancı turisti ağırlayarak mütavazi bir tatil sunuyor. Siz de bu yıl Erdek Ocaklar da tatil yapmaya ne dersiniz?

  Erdek Ocaklar Tatil Köyü’nde Gezilecek Yerler ?

  Erdek Ocaklar tatil köyü en çok yaz ayında misafirlerini ağırlıyor. Marmara Denizi kıyısında, Kapıdağ Yarımadası’nın güneybatısında bulunmaktadır. Temiz havası, sakin sahili ve durgun denizi ile gözleri üstüne çekiyor. Ülkemiz her yıl binlerce turisti Erdek Ocaklar’da ağırlıyor.

  Ocaklar’da Gezilecek Yerler;

  • Erdek Merkezdeki Seyitgazi Tepesi ve Düzler’deki Kyzikos Antik Kent’e giderek eşsiz güzellikleri görebilirsiniz.
  • Ocaklar iskelesinden yaz aylarında her gün tekne turlarına katılarak çevresine bulunan Avşa, Zeytinli, Marmara ve Paşalimanı adalarını görmek için gidebilirsiniz.
  • Tekne turu yaparak çevresinde en yakın olan Zeytinli, Avşa ve Paşalimanı’na gezmek için gidebilirsiniz.

  Erdek Ocaklar’da Konaklama Seçenekleri

  Erdek Ocaklar‘da konaklamak için çok sayıda apart, otel ve pansiyonlar bulunuyor. Her bütçeye uygun tatil yapma imkanı sunan Ocaklar, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Uygun ücretlerde, eşsiz bir tatilin adresi Erdek Ocaklar’dır. Turizm cenneti olarak adlandırılan Ocaklar, yaz aylarında dolup taşıyor. Bu tatil köyünde çeşitli aktiviteler yaparak dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

  erdek-ocaklar-denizi-nasil

  ERDEK OCAKLAR DENİZİ

  Erdek Ocaklar Denizi Nasıl ?

  Erdek Ocaklar’ın denizi hemen derinleşmez bu yüzden çocuklu aileler için idealdir. Sahil boyunca denize girmek mümkündür. İskeleden uzaklaştıkça deniz daha az yosunlu olur. Ayrıca kalabalıktan uzak olmak isteyenler Ocaklar’a yakın konumdaki Tanova, Büyükova ve Küçükova koylarında denize girilebilir. Ancak bu koylarda otopark sorunu yaşandığı için araç ile erken saatlerde gelmek daha avantajlıdır.

 • Görüntülenme : 4.217 views
 • Yazar :
  Erdek Ocaklar Tatil Köyü Rehberi 2024 yorumları