İstanbul’a Yakın Ucuz Tatil Yerleri : Avşa Adası

AVŞA SAHİLİ

AVŞA SAHİLİ

İstanbul’a Yakın Ucuz Tatil Yerleri için önerimiz denizi tertemiz, eğlence hayatı renkli bir tatil beldesi olan Avşa Adası olacaktır. Bu hafta sonu için İstanbul’a yakın tatil uygun fiyatlı tatil köyü arayışında iseniz Güney Marmara’nın En Renkli Tatil Beldesi Avşatam size göre! Çünkü Avşa Adası İstanbul’a yakın olup ucuz ve eğlencelidir.

İstanbul’a Yakın Ekonomik Tatil Yerlerinin Başında Avşa Geliyor!

Avşa‘ya yaz aylarında her gün 10’dan fazla feribot seferi ile İstanbul ve İstanbul’a yakın Tekirdağ‘dan misafir gelmektedir. Bazı misafirler Avşa’yı günübirlik gezilecek yerler olarak değerlendirse de Avşa’ya gelenler Avşa’nın günübirlik değil ömürlük bir tatil beldesi olduğundan hem fikir olarak İstanbul’a geri dönmektedirler.

AVŞA ADASI PLAJI MERKEZ

AVŞA ADASI PLAJI MERKEZ

Yenikapı ve Bostancı’dan Avşa’ya Düzenli İdo Feribot Seferleri Yapılıyor!

Yaz aylarında her gün, ilkbahar ve sonbaharda ise sadece hafta sonları düzenli seferler ile İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan Avşa’ya ulaşmak mümkündür. Ayrıca Avcılar’dan da yaz döneminde Avşa’ya ulaşım hızlı ve rahattır. İdo seferleri ile gayet elit bir şekilde Avşa Adası’na 3 saatte İstanbul’dan gelebilirsiniz. Feribot fiyatları 80 TL civarındadır. Aracınız ile Tekirdağ tarafından gelmek istiyorsanız araç giriş fiyatı 100 TL’dir.  Soranlar için ise Avşa’da rent a car firması yoktur.

AVŞA İDO İSKELESİ

AVŞA İDO İSKELESİ

Avşa’da pansiyon fiyatları şuanda 750 TL, otel fiyatları 1500 TL’den başlamaktadır. Pansiyonlar apart konseptinde olup oteller yarım pansiyon yada sabah kahvaltısı dahildir. Avşa Adası’nda her şey dahil otel yoktur. Avşa’da en lüks 3 yıldızlı otel vardır. Havuzlu 2 yıldızlı otellerde konsept çoğunlukla yarım pansiyon olup oteller havuzludur. Fiyatlar 1000 TL’den başlamaktadır. Yaz sonu Eylül ayında ve sezon açılışı haziran ayında ise fiyatlar pansiyonlarda 500 TL, otellerde 1000 TL, havuzlu otellerde 1500 TL’dir. Restaurantlarda ise fiyatlar İstanbul piyasasındadır. Porsiyon Köfte-İskender Döner 250 TL, balık porsiyonda 200 TL, pide 150 TL, waflle 150 TL, kumru 125 TL’dir.

İstanbul’a Yakın Uygun Fiyatlı Tatil Otelleri

avsa-adasi-plaji (3)

AVŞA ADASI PLAJI

İstanbul’a yakın ucuz tatil köyü  Avşa Adası hakkında detaylı bilgilere adresinden şimdi ulaşabilirsiniz.

Kısacası Avşa Adası ucuz fiyatları ile birbirinden farklı konaklama tatil seçenekleri ile bu yaz da sizleri kendine hayran bırakmak adına, unutulmayacak yaz tatilinize ev sahipliği yapmak için sizleri beklemektedir.

avsa-adasi-restaurantlar

AVŞA ADASI RESTAURANTLAR

İstanbul’a Yakın Diğer Tatil Beldeleri

Avşa Adası Marmara Adalar takımından birisidir. Avşa çevresinde;  Yiğitler Köyü ve Koyları, Marmara Adası, Ekinlik Adası, Koyun Adası, Fener Adası, Paşalimanı Balıklı Adası, Erdek, Ocaklar, Narlı olmak üzere bir çok turistik tatil beldesi yer almaktadır. Yine Erdek’e 10 dk mesafede de Bandırma, Edincik, Gönen gibi ilçe merkezleri de İstanbullu tatilcilerin çeşitli amaçlarla gezip görmek istediği İstanbul’a yakın tatil yerleri arasındadır. Sizler için derlediğimiz diğer İstanbul’a yakın Avşa çevresindeki tatil merkezleri aşağıdaki gibidir.

Paşalimanı Adası(Balıklı Köyü)

Erdek’e bağlı Paşalimanı2na Erdek’ten Gestaş gemisi feribotu ile yaklaşık 45 dakika da gelinir. Yaz kış yaşamı olduğu güncel bakirliğini korumaya çalışan ufak çapta pansiyonların yer aldığı köydür.

BALIKLI-PAŞALİMANI ADASI

BALIKLI-PAŞALİMANI ADASI

Narlı Köyü

Erdek’e bağlı bu köyde geçim zeytincilik ve yaz ayları ufak çaplı turizmdendir. Avşa Yiğitler Köyü’ne en yakın ana karadır. Acil durumlarda buraya hızlı feribot ile gelinir.

narli-plaji

NARLI KÖYÜ

NARLI SAHİLİ

NARLI SAHİLİ

Ocaklar Tatil Köyü

Ocaklar Erdek’e 20 dakika mesafede daha çok Bursalı tatilcilerin yaz aylarında uğrak noktası olduğu güzide tatil beldelerindendir. Avşa Adası’na yakındır.

ocaklar-plaji (1)

OCAKLAR PLAJI

ocaklar-plaji (2)

OCAKLAR PLAJI

ocaklar-plaji-sahil

OCAKLAR PLAJI

İstanbul’a Yakın Ucuz Tatil Yerleri : Avşa Adası Misafir Yorumları 1 DOĞRULANMIŞ YORUM
  1. demet yurdagül

    04 Ağu. 2018

    Geçen hafta Avşa da idik bayram da da oradayız inşallah