avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Koronavirüs Önlemi Alan Oteller (Covid-19 Önlemli)

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • korona-virus-onlemi-alan-oteller

  Koronavirüs önlemi alan otellerin özelikleri; eğitimli personeller, güvenli sosyal mesafe, izole edilmiş oda, yatak ve yemek, dezenfekte edilmiş açık ve kapalı alanlar bulundurulma zorunluluğudur.

  Avşa Adası Tatil Rehberi olarak bu zorunluluğu yerine getiren Avşa Adası’ndaki işletmeleri yazılı beyanları doğrultusunda sizlerle paylaşıyoruz.

  Koronavirüs Önlemi Alan Sürekli Dezenfekte Edilen Oteller

  bahar-otel-yarim-pansiyon

  afissia-garden-hotel-yarim-pansiyon

  cane-apart

  yakamoz-pansiyon

  uludag-apart

  okancakir-apart

  Koronavirüs Önlemi Alan Otellerin Özellikleri

  Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs (covid-19) vakası; konaklama tesisleri için koruyucu önlem almayı zorunlu hale getirmiştir. Enfeksiyon riskini azaltmak için yapılan sterilizasyon işlemlerinin başında otel odaları gelmektedir. İzole edilen oda ve ortak kullanım alanları koronavirüs önlemi alan oteller için ilk kurallar arasındadır. Eğitimli personeller, yemek servisinde özel kıyafetli garsonlar yeni hayat düzenimizde tatilde olmassa olmazlar arasında olacaktır.

  Otellerde güvenli sosyal mesafe kuralları resepsiyonda başlamaktadır. 1,5 metre kuralına uygun personel ve misafir ilişkileri sosyal izolasyon için son derece önemlidir. Otel resepsiyonda aynı anda bir müşterinin olması da olası covid-19 vaka bulaşının önüne geçecektir. Ortak alanlar olan; havuz, restaurant, cafe, çocuk salonları, hamam sauna, fitness merkezlerinde de benzer hijyen kuralları geçerli olmak ile birlikte restaurantlarda masa düzeni de büyük önem taşımaktadır.

  covid-19-onlemi-alan-oteller

  Otellerde Alınan Koronavirüs Önlemleri

  Otellerde alınan önlemlerin ilk ayağı misafir ilişkilerinde başlıyor. Eğitimli resepsiyon görevlileri maske takıyor. Uzaktan termal ateş ölçer ile misafirlerin ateşleri ölçülüyor. Misafirlerini 1,5 metre kuralında karşılayan görevliler ziyaretçilerin bilgilerini alırken son 14 gün içerisinde yurt dışı teması soruluyor. Yüksek temizlik standartlarında maske takmış eğitimli personellerle temizlenen odalar dezenfektan işlemi sonrası en az 1 saat havalandırılıp yeni misafire sunuluyor. Bazı oteller tek kullanım çarşaf ve yastık kılıfı gibi özellikler sunarken, 24 saat, 48 saat ve 72 saat hiç müşteri alınmamış oda seçenekleri de otellerde koronavirüs önlemleri çerçevesinde alternatifler arasında oluyor.

  Odalarda temizlik sonrası ayrıca dezenfektan yapılmış ortak olanlar şu şekilde sıralanabilir; Oda anahtarı, Kapı kolları, TV kumandası, klima kumandası, telefon, komodin, yatak başlıkları

  Ortak Alanlarda Koronavirüs Önlemleri

  Ortak alanlar olarak bilinen asansör, havuz, restaurant, hamam, sauna, fitness merkezi, çocuk salonu, masaj salonu da koronavirüsten koruma önlemleri çerçevesinde sınırlı kişi kapasitesinde hizmet veriyor. Ortak alanlarda da sosyal mesafenin korunması şartı koşuluyor. Az sayıda belli saatlerde ortak alanlara kabul edilen misafirler çıktıktan sonra temizlik ve sterilizasyon işlemleri yeniden başlıyor. Otel girişine konulan el dezenfektanları ile de el ile dışarıdan gelebilecek temasların önüne geçilmeye çalışılıyor. Otellerin koridorlarına yapıştırılan uyarı levhaları ile de önemlerin unutulmaması hedefleniyor.

  Bu yaz sizde sevdikleriniz ile birlikte virüslerden arındırılmış bir yaz tatili yapmak istiyorsanız Avşa Adası’nda koronavirüs önlemi alan otelleri tercih edebilirsiniz.

  Bilgilendirme

  Bu sayfada yer alan oteller Turizm Bakanlığı tarafından Coronavirüsten ari sertifikası verilinceğe kadar tesislerin yazılı beyanı doğrultusunda listelenmektedir. Tesislerin aldıkları önlemleri değiştirmesi yada sonlandırması sonrasında Avşa Adası Tatil Rehberi sorumlu değildir. Konaklama öncesi alınan önlemleri teyid etmenizi öneririz.

  Sitemizde koronavirüs önlemi almayı taahhüt eden işletmeler bu özel sayfada yer almak için bizlere Whatsapp hattımızdan ulaşabilirler.

 • Görüntülenme : 2.618 views
 • Yazar :
  Koronavirüs Önlemi Alan Oteller (Covid-19 Önlemli) yorumları