avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Nerede?

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • Avşa Adası Balıkesir ili Marmara Adalar Belediyesi’ne bağlıdır. Kapıdağ Yarımadası’nın uzantısı görümünde olup nüfusu kış aylarında 3500 civarında iken yaz aylarında ise 130 bini bulmaktadır.
  avsa-adasi-denize-sifir-otel-firsatlari

  AVŞA ADASI SAHİLİ

  AVŞA ADASI SAHİLİ

   

  Avşa Adası Konumu

  İlçe merkezine 11 km, il merkezine 155 km uzaklıkta olan Avşa Adası’nın eski adı Türkeli’dir.  2005 yılında değiştirilerek Avşa ismini almıştır. Bu isim Rumlar zamanında kullanılan “Afissia” isminden gelmektedir. Avşa’da Ada otelleri konseptinde onlarca otel ve 200′den fazla uygun fiyatlı pansiyon bulunmaktadır.

  AVŞA ADASI ÖZ KAPTAN FERİBOTU

  AVŞA ADASI ÖZ KAPTAN FERİBOTU

   

  Avşa Adası’na Ulaşım

  Erdek’ten Gestaş arabalı gemi ile 1 saat 30 dk., hızlı deniz otobüsü Budo ile 45 dk.’da ulaşım sağlanabilmektedir. İstikameti İstanbul olan misafirler ise yaz aylarında İDO seferleri ile 2 saat 30 dk’da, Tekirdağ’dan ise arabalı deniz feribotu ile 3 saatte Avşa’ya gidilebilmektedir.

  AVŞA ADASI SAHİLİ

  AVŞA ADASI SAHİLİ

   

  Marmara Adası’nın 3 Büyük Adası’ndan Biri!

  Uzunluğu 7 km, genişliği 4 km. olan Avşa Adası’nda yaz aylarında 90.000 – 130.000 tatilci kapasitesi ile 300′den fazla turistik tesis yer almaktadır. Ada’da 50′den fazla plaj bulunmaktadır. En ünlü plajları Altınkum, Çınar, Karadut, Çilek, Kadınlar Plajı ve Kumtur’dur. Sakin ve bir o kadar eğlence dolu bu plajlar adanın Yiğitler Köyü mevkiinde yer almaktadır.

  AVŞA ADASI SAHİLİ

  AVŞA ADASI SAHİLİ


   

  Avşa Adası geçtiğimiz 2018 yaz sezonu kurban bayramı tatili süresince aynı anda 140 bin kişiyi ağırlayarak bölgede kırılması güç bir rekora imza atmış ülke gündeminde ana haber bültenlere konu olmuştur. Avşa Adası‘nı Instagram profilimizden takip etmek için @avsa.adasi sayfamızı ziyaret edin.

  Avşa Adası Nereye Bağlıdır?

  64.127 views (Görüntülenme)
  Avşa Adası Nerede? yorumları