Türkiye’nin En Ucuz Tatil Beldesi : Avşa Adası

türkiyenin en ucuz tatil beldesi

2024 yılında Türkiye’nin en ucuz tatil beldesi Avşa Adası’dır. Renkli eğlence hayatı ve doğa güzellikleri ile dar gelirli kesimin tercih ettiği tatil köyüdür. Adaya sık gelen misafirler tarafından “Fakir Bodrum’u” olarak nitelendirilir.

Avşa; İstanbul, Tekirdağ ve Bursa’ya en yakın uygun fiyatlı konaklama seçeneklerini sunan tatil köyüdür. Sunduğu ucuz ve eğlence dolu tatil imkanları ile Marmara denizinin güneyinde yer alan Avşa Adası uzun süreli tatil geçirmek isteyen misafirler ile birlikte hafta sonu kaçamaklarının yıllardır vazgeçilmez noktasıdır. Avşa’ya İstanbul’dan İDO deniz otobüsleri ile 3 saat 30 dakikada ulaşılabilir.

AVŞA SAHİLİ

AVŞA SAHİLİ

Türkiye’nin En Ucuz Tatil Beldesi Önerisi: AVŞA

Avşa’ya yaz aylarında her gün 10’dan fazla feribot seferi ile İstanbul, Erdek ve Tekirdağ‘dan misafir gelmektedir. Bazı misafirler Avşa’yı günübirlik gezilecek yerler olarak değerlendirse de Avşa’ya gelenler Avşa’nın günübirlik değil ömürlük bir tatil beldesi olduğundan hem fikir olarak İstanbul’a geri dönmektedirler.

AVŞA ADASI PLAJI MERKEZ

AVŞA ADASI PLAJI MERKEZ

Ulaşımı Kolay ve Hızlı Tatil Köyü : AVŞA

Yaz aylarında her gün, ilkbahar ve sonbaharda ise sadece hafta sonları düzenli seferler ile İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan Avşa’ya ulaşmak mümkündür. Ayrıca Avcılar’dan da yaz döneminde Avşa’ya ulaşım hızlı ve rahattır. İdo seferleri ile gayet elit bir şekilde Avşa Adası’na 3 saatte İstanbul’dan gelebilirsiniz. Deniz otobüsü fiyatları 800 TL’dir. Aracınız ile Tekirdağ yada İstanbul Yenikapı’dan gelmek istiyorsanız araç giriş fiyatı 1500 TL’dir.  Not: Avşa’da rent a car firması yoktur.

AVŞA İDO İSKELESİ

AVŞA İDO İSKELESİ

Avşa’da pansiyon fiyatları şuanda 750 TL, otel fiyatları 1500 TL’den başlamaktadır. Pansiyonlar apart konseptinde olup oteller yarım pansiyon yada sabah kahvaltısı dahildir. Avşa Adası’nda her şey dahil otel yoktur. Avşa’da en lüks 3 yıldızlı otel vardır. Havuzlu 2 yıldızlı otellerde konsept çoğunlukla yarım pansiyon olup oteller havuzludur. Fiyatlar 1000 TL’den başlamaktadır. Yaz sonu Eylül ayında ve sezon açılışı haziran ayında ise fiyatlar pansiyonlarda 500 TL, otellerde 1000 TL, havuzlu otellerde 1500 TL’dir. Restaurantlarda ise fiyatlar İstanbul piyasasındadır. Porsiyon Köfte-İskender Döner 350 TL, balık porsiyonda 400 TL, pide 300 TL, waflle 280 TL, kumru 200 TL’dir.

Türkiye’nin En Ucuz Konaklama Yeri : Avşa Adası Pansiyonları

Zeki Butik Otel
Pelin Uzuner Apart
Selma Apart
Saray Apart
Acar Apart 1
avsa-adasi-plaji (3)

AVŞA ADASI PLAJI

avsa-adasi-restaurantlar

AVŞA ADASI RESTAURANTLAR

Avşa’ya Yakın Diğer Ucuz Tatil Beldeleri

Avşa Adası Marmara Adalar takımından birisidir. Avşa çevresinde;  Yiğitler Köyü ve Koyları, Marmara Adası, Ekinlik Adası, Koyun Adası, Fener Adası, Paşalimanı Balıklı Adası, Erdek, Ocaklar, Narlı olmak üzere bir çok turistik tatil beldesi yer almaktadır. Yine Erdek’e 10 dk mesafede de Bandırma, Edincik, Gönen gibi ilçe merkezleri de İstanbullu tatilcilerin çeşitli amaçlarla gezip görmek istediği İstanbul’a yakın tatil yerleri arasındadır. Sizler için derlediğimiz diğer İstanbul’a yakın Avşa çevresindeki tatil merkezleri aşağıdaki gibidir.

Paşalimanı Adası(Balıklı Köyü)

Erdek’e bağlı Paşalimanı2na Erdek’ten Gestaş gemisi feribotu ile yaklaşık 45 dakika da gelinir. Yaz kış yaşamı olduğu güncel bakirliğini korumaya çalışan ufak çapta pansiyonların yer aldığı köydür.

BALIKLI-PAŞALİMANI ADASI

BALIKLI-PAŞALİMANI ADASI

Narlı Köyü

Erdek’e bağlı bu köyde geçim zeytincilik ve yaz ayları ufak çaplı turizmdendir. Avşa Yiğitler Köyü’ne en yakın ana karadır. Acil durumlarda buraya hızlı feribot ile gelinir.

narli-plaji

NARLI KÖYÜ

NARLI SAHİLİ

NARLI SAHİLİ

Ocaklar Tatil Köyü

Ocaklar Erdek’e 20 dakika mesafede daha çok Bursalı tatilcilerin yaz aylarında uğrak noktası olduğu güzide tatil beldelerindendir. Avşa Adası’na yakındır.

ocaklar-plaji (1)

OCAKLAR PLAJI

ocaklar-plaji (2)

OCAKLAR PLAJI

ocaklar-plaji-sahil

OCAKLAR PLAJI

Kısacası Avşa Adası ucuz pansiyon fiyatları ve kendine hayran bırakacak doğal güzellikleri ile Avşa Adası özellikle kalabalık aileler için ekonomik bir tatil köyüdür. Sizleri de bu güzellikleri en uygun fiyatlara yaşamak için bu yaz Avşa’ya bekliyoruz.

avsa-adasi-onerilen-tesisler
Lavinia Butik Otel
Dayanak Apart
Cennet Apart
Efe Suit
Truva Apart
Türkiye’nin En Ucuz Tatil Beldesi : Avşa Adası Misafir Yorumları 1 DOĞRULANMIŞ YORUM
  1. demet yurdagül

    04 Ağu. 2018

    Geçen hafta Avşa da idik bayram da da oradayız inşallah