avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Balıklı Köyü – Paşalimanı Adası Rehberi

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • balıklı köyü

  Balıklı Köyü

  Balıklı Köyü Paşalimanı Adası Balıkesir ili Erdek’e bağlı eski bir yerleşim birimidir. Balıklı Köyü, Paşalimanı Adası, Tuzla ve Poyrazlı ada olarak tek parçadır. Eski bir Rum köyü olan Balıklı tam bir emekli yeridir.

  Ulaşım

  Balıklı Köyü’ne Erdek’ten kalkan Gestaş Deniz Feribotları ile 45 dakikada gidilebilmektedir. Balıklı iskelesinden Poyrazlı ve Paşalimanı’na ise feribot saatlerinde minibüsler kalkmaktadır. Ayrıca Tuzla’ya Erdek Narlı’dan kalkan mini feribotlarla da 15 dakikada gidebilirsiniz. Avşa Adası‘na feribot ile 1 saat mesafedeki Balıklı Köyü Avşa tatili dönüşü uğramanız gereken rotalar arasındadır.

  Balıkesir Balıklı Köyü kaç km?

  Balıkesir’den Balıklı Köyü’ne ulaşım Erdek’e kara yolu ile 121 km artı 45 dakika feribot mesafesindedir.

  balikli-koyu-erdek

  Balıklı Köyü

  Balıklı, Paşalimanı, Poyrazlı ve Tuzla Nüfusu

  2020 güncel nüfusu Balıklı 151, Paşalimanı 187, Poyrazlı 202, Tuzla 139′dur.

  Geçim Kaynağı

  Halkın geçim kaynakları arasında mandacılık, hayvancılık, et, süt ve organik sebze yetiştiriciliği ilk sırada gelmektedir.

  Balıklı Köyü Konaklama Pansiyon

  Balıklı Köyü’nde az sayıda pansiyon ve apart konaklama için hizmet vermektedir. Bunlar Torunlar Pansiyon, Günakı Pansiyon, Sardalya Apart’tır.

  Balıklı Köyü Ulaşım

 • Görüntülenme : 15.154 views
 • Yazar :
  Balıklı Köyü – Paşalimanı Adası Rehberi yorumları