EGE-MOTELreklam-alani2reklam-alani1


chandler-ceviz-fidani
afissia-garden
 

3.698 views (Görüntülenme)

Avşa Adası, ülkemizin en hareketi tatil yerlerinden bir tanesi olarak tanınmaktadır. Genel olarak Avşa’da gece eğlence mekânları popüler olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda denizin temizliği sebebiyle tatil severler tarafından tercih edilmektedir. Ulaşımın rahat ve kolay olmasından dolayı İstanbul’da yaşayan kişilerin günü birlik tatil yapmaları için kullandıkları tatil kesimlerinden bir tanesidir. İstanbul’daki feribotlar ile yaklaşık olarak 3 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Avşa Adası’nda yaklaşık 14 adet yerleşim bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgelerin her birinde ayrı doğa harikaları ile karşılaşabilirsiniz. Avşa’da birden fazla plaj bulunmaktadır.

Avşa Adası’nın Popüler Plajları

AYANYAPOLİS 2017

AYANYAPOLİS 2017

  • Çınar Plajı

Denizin temizliği ve berraklığı ile beraber en güzel ve görülmesi gereken yerlerin başında gelen Avşa Adası Çınar Plajı yoğun bir ilgi görmektedir. Denizde suyun içerisine bakıldığında yüzen balıkları ve kumu çok net bir şekilde görebilirsiniz. Sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyen tatil severler bu plajda muhteşem bir tatil yapabilirler. Plaj etrafında yeni yapılanmaya başlayan birçok restoran, otel ve kafelerde bulunmaktadır. Ayanyapolis’te Çınar Koyu Güney Köşesi’nde gündüz beach akşam ise meyhane konsepti ile Avşa’nın turizmine ivme kazandıran mekanlardan birisi olarak 2016 yaz sezonunda hizmete başlamıştır.

Avşa Adası belediye binası önünde bekleyen halk otobüsleri aracıyla Avşa Adası Çınar plajına gidebilirsiniz.

avsa-adasi-karadut-plaji

KARADUT PLAJI

  • Karadut Plajı

Bu plajın ismi etrafta yetiştirilen karadutlardan gelmiştir. Avşa Adasının en meşhur su kaynaklarının bulunması ile birlikte Karadut Plajı da sessiz ve sakin bir kesimdir. Plaj boyunca kafeler ve restoranlar maalesef ki bulunmuyor. Bu yüzden kalabalık bir ortam görmeniz çok zor. Plajda sadece bir adet kır gazinosu mevcuttur. Bu plaja da belediye otobüsleri aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

TAVŞANLI PLAJI

TAVŞANLI PLAJI

  • Tavşanlı Plajı

Muhafazakâr ailelerin çoğunlukla tercih etti plajlardan bir tanesidir. Rahatlık ile denize girebilir ve tatilinizi yapabilirsiniz. Tavşanlı plajı adanın tam olarak güney kısmında bulunmaktadır. Bu plaj boyunca da sadece bir adet restoran bulunmaktadır. Ulaşım diğerleri gibi belediye otobüsleri aracılığı ile yapılmaktadır.

ALTINKUM PLAJI

ALTINKUM PLAJI

  • Altınkum Plajı

Avşa Adasının her plajı gibi saf ve temiz denize sahip olan bir tanesidir. Burası diğer plajlara göre biraz daha popüler ve hareketlidir. Genellikle yüzme bilmeyen ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Altınkum plajı etrafında diğerlerine göre daha fazla hizmet veren restoranlar bulabilirsiniz. Bu restoranlarda taze balık ve deniz ürünlerinin tadına bakmadan geçmeyin deriz. Ayrıca plaj etrafında fazla otel de bulunmaktadır. Tatil severler bu yüzden Altınkum plajını tercih etme oranı fazladır.

avsa-adasi-incir-plaji

İNCİR KOYU PLAJI

  • İncir Koyu Plajı

Avşa Adası’nın bakir koylarından birisidir. Diğer plajlara göre daha sakindir. Yaz aylarında gelip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Avşa Adası’nda sadece kadınların girebildiği plaj özellikle kapalı bayanlar tarafından tercih edilir.

Harita Konumu
Avşa Adası Plajları hakkındaki yorumlar

Avşa Adası Tatil Rehberi