avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Plajları (Denize Girilebilecek En Güzel Yerler)

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • avsa-plaji (2)

  AVŞA PLAJI

  Avşa Adası plajları; Merkez plajı, Manastır, Mavi Koy, Atanaş, Kumtur, Çınar, Karadut, İncir, Yiğitler, Değirmenardı, Kumbaşı, Çiftlik, Sandıklı, Beyazsaray, Çok incir, Bayraklı, Cadının Bağları, Küllüyalı, Küçük Liman Yurdakul, Kamburtarla ile 30′dan fazladır.

  avsa-denizi

  Avşa Adası’nın Berrak Denizi

  Avşa Adası Plajları Listesi

  1. Avşa Plajı
  2. Değirmenardı Plajı
  3. Kardeşler Plajı
  4. Mavi Koy Plajı
  5. Akvaryum Plajı
  6. Kamburtarla Plajı
  7. Çiftlik Plajı
  8. Avşa Adası Atanaş Plajı
  9. Sandıklı Plajı
  10. Küllüyalı Plajı
  11. Kunduzsuyu Plajı
  12. Kocaağaç Plajı
  13. Küçük Koy Plajı
  14. Ali Dede Plajı
  15. Kavakiçi Plajı
  16. Sarp Yamaç Plajı
  17. Küçük Liman Plajı
  18. Yiğitler Plajı
  19. Aterina Koyu
  20. Altınkum Plajı
  21. Tavşanlı Plajı
  22. Bayraklı Plajı
  23. Çokincir Plajı
  24. Karadut Plajı
  25. Zeytindere Plajı
  26. Çilekdere Plajı
  27. Yeniovalı Plajı
  28. Somak Plajı
  29. Liyez Plajı
  30. Kavaleros Plajı
  31. Cadının Bağları Plajı
  32. Kumtur Plajı
  33. İncirli Koy Plajı
  34. Çınar Koyu Plajı
  35. Makara Koyu Plajı
  36. Kırkdere Plajı
  37. Beyaz Saray Plajı
  38. Manastır Plajı
  39.  Kumbaşı Plajı

  Avşa meşhur denize girilecek yerleri plajları ve kumsalları sayesinde ülkemizin en hareketli tatil yerlerinden bir tanesi olarak tanınmaktadır. Avşa’nın dört bir yanını saran plajları (beachleri) ile birlikte aynı zamanda denizin temizliği sebebiyle tatil severler tarafından tercih edilmektedir.

  avsa-plaji (1)

  AVŞA MERKEZ PLAJI

  Avşa ve Avşa Adası plajları ulaşımın rahat ve kolay olmasından dolayı İstanbul’da yaşayan kişilerin günü birlik tatil yapmaları için kullandıkları tatil kesimlerinden bir tanesidir. İstanbul’daki feribotlar ile yaklaşık olarak 3 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

  avsa-plaji (3)

  AVŞA PLAJI

  Avşa Adası’nda yaklaşık 14 adet yerleşim bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgelerin her birinde ayrı doğa harikaları ile karşılaşabilirsiniz. Avşa’da birden fazla plaj bulunmaktadır. Avşa merkezdeki plaj oldukça geniş ve temizdir. Avşa yerleşimindeki en çok bilenen diğer plajlar ise Altınkum, Çınar, Karadut plajı ve Kadınlar plajıdır. Avşa Adası ayrıca ülkemizde sayılı kadınlar plajının bulunduğu tatil bölgelerindendir. Engeller için de özel rampalı plajda Avşa Adası‘nda yer almaktadır.

  Avşa Adası’nın Popüler Plajları

  avsa-adasi-plajlari

  AVŞA MERKEZ PLAJI

  • Avşa Merkez Plajı

  Avşa plajı uçtan uca denize girilebilen bir coğrafyaya sahiptir. Adaya indiğinizde iskelenin sağ ve sol bölümü olarak Avşa Adası plajının ikiye bölündüğünü göreceksiniz. Limanın her iki taraftan bitiminde denize girilebilmektedir. Konu ile ilgili Avşa’da denize girilebilecek en güzel yerler yazımızda detaylı bilgi verilmiştir.

  Avşa Plajı Denizi Nasıl?

  Plaj derinlik olarak yirmi metreden sonra derinleşmeye başlar. Kumu ince kumdur. Çakıl değildir. Denizinde insan boyuna kadar yosun yoktur. İnsan boyunu geçen bölgede ip ile koruma bölgesi belirlenmiştir.

  Beachlerde Şezlong ve Şemsiye Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

  Plaj genelinde Marmara Adalar Belediyesi tarafından şemsiye ve şezlong kiralama hizmeti makul ücretlerle sağlanmaktadır. Avşa Adası plajında hiç bir otelin kendine ait plajı yoktur.

  Deniz Bisikleti Kiralama Hizmeti Nereden Alabilirim?

  Plaj boyunca sağ ve sol bölümde sadece 2 kişi deniz bisikleti, kano, jet ski, muz, ringo gibi su sporları kiralaması yapmaktadır. Bunlardan ilki Çınar Otel’in önündeki bölgede, diğeri ise Balıkçı Parkını geçtiğinizde Yarar Otel’in bulunduğu bölgede hizmet veren bireysel işletmelerdir.

  Avşa’da Engelli Plajı Var Mı ?

  Evet Avşa’da Ahmet Uzun Pansiyon önünde bir adet engelli vatandaşlarımız için plaj vardır. Bakınız; Avşa Engelli Plajı

  Soyunma Kabinleri ve Duş Bulunur Mu?

  Avşa’da soyunma kabinleri plaj boyunca yer almaktadır. Ancak plajlarda duş yoktur. Bunun sebebi Avşa bir günübirlikçi tatil beldesi değildir. Bu yüzden adaya gelen herkes bir pansiyon, apart yada otelde konakladığı için duş ihtiyacını konakladığı tesislerde karşılamaktadır.

  Avşa Plajında Ne Yenir?

  Avşa plajda satılan yiyecekler denince akla ilk Sontur Lokmacısı gelmektedir. Süt mısır, kağıt helva, pamuk şeker gibi nostaljik sokak lezzetleri de plaj boyunca seyyar olarak satılmaktadır. Bakınız Avşa’da ne yenir?

  AYANYAPOLİS 2017

  AYANYA BEACH ÇINAR KOYU

  Avşa Adası Çınar koyu plajı denizin temizliği ve berraklığı ile beraber en güzel ve görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Avşa Adası Çınar Plajı yaz aylarında yoğun bir ilgi görmektedir. Denizde suyun içerisine bakıldığında yüzen balıkları ve kumu çok net bir şekilde görebilirsiniz. Sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyen tatil severler bu plajda muhteşem bir tatil yapabilirler. Plaj etrafında yeni yapılanmaya başlayan birçok restoran, otel ve kafelerde bulunmaktadır. Ayanyapolis’te Çınar Koyu Güney Köşesi‘nde gündüz beach akşam ise meyhane konsepti ile Avşa’nın turizmine ivme kazandıran mekanlardan birisi olarak 2016 yaz sezonunda hizmete başlamıştır. Öte yandan plajn sağ köşesindeki Deniz Yıldızım Beach’te duba iskelesi ve geniş kumsalı ile ekonomik fiyatlarla hizmet vermeye 2018 yazında başlamıştır.

  Avşa Adası belediye binası önünde bekleyen halk otobüsleri aracıyla Avşa Adası Çınar plajına gidebilirsiniz.

  avsa-adasi-karadut-plaji

  KARADUT PLAJI

  Bu plajın ismi etrafta yetiştirilen karadutlardan gelmiştir. Avşa Adasının en meşhur su kaynaklarının bulunması ile birlikte Karadut Plajı da sessiz ve sakin bir kesimdir. Plaj boyunca kafeler ve restoranlar maalesef ki bulunmuyor. Bu yüzden kalabalık bir ortam görmeniz çok zor. Plajda sadece bir adet kır gazinosu mevcuttur. Bu plaja da belediye otobüsleri aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

  TAVŞANLI PLAJI

  TAVŞANLI PLAJI

  Muhafazakâr ailelerin çoğunlukla tercih etti plajlardan bir tanesidir. Rahatlık ile denize girebilir ve tatilinizi yapabilirsiniz. Tavşanlı plajı adanın tam olarak güney kısmında bulunmaktadır. Bu plaj boyunca da sadece bir adet restoran bulunmaktadır. Ulaşım diğerleri gibi belediye otobüsleri aracılığı ile yapılmaktadır.

  ALTINKUM PLAJI

  ALTINKUM PLAJI

  Avşa Adası‘nın her plajı gibi saf ve temiz denize sahip olan bir tanesidir. Burası diğer plajlara göre biraz daha popüler ve hareketlidir. Genellikle yüzme bilmeyen ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Altınkum plajı etrafında diğerlerine göre daha fazla hizmet veren restoranlar bulabilirsiniz. Bu restoranlarda taze balık ve deniz ürünlerinin tadına bakmadan geçmeyin deriz. Ayrıca plaj etrafında fazla otel de bulunmaktadır. Tatil severler bu yüzden Altınkum plajını tercih etme oranı fazladır.

  avsa-adasi-incir-plaji

  İNCİR KOYU PLAJI

  Avşa Adası’nın bakir koylarından birisidir. Diğer plajlara göre daha sakindir. Yaz aylarında gelip görmeniz gereken yerler arasındadır.

  Avşa Adası’nda sadece kadınların girebildiği plaj özellikle kapalı bayanlar tarafından tercih edilir.

  Avşa Adası’nın tarihi ile yüzleştiği plajdır. Bölgede denize girmek önceki yıllarda halk plajı olarak ücretsizdi. Ancak 2021 yazında açılan Beach of Mama plajı ile özel tesis konumunda denize ücretli giriş mümkündür.

  Avşa merkezde deniz kum eğlence üçlüsünü elit ortamı ile yaşayabileceğiniz plajdır. Ücretli şemsiye şeyzong kiralama mümkündür. Detaylar için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Avşa Adası’nın az bilinen bakir kalmış kumsalı olmayan koylarından birisidir. Mavikoy Çiftlik mevkii tarafındadır.

  Mavikoy Çiftlik mevkii bölgesindeki bir diğer plajdır. Türkeli limanından hemen sonra gelir. Plajda deniz suyu 7 metreden sonra insan boyunu geçmektedir.

  Avşa iskelesinde gemiden indiğinizde sağdaki plajın en sonudur. Bölgede bir adet eğlence merkezi, kahvaltı salonu, otel, market ve büfe gibi imkanlar yer almaktadır.

 • Görüntülenme : 61.553 views
 • Yazar :
  Avşa Adası Plajları (Denize Girilebilecek En Güzel Yerler) yorumları