avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Plajları (Denize Girilebilecek En Güzel Yerler)

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • avsa-adasi-plajlari

  Avşa Adası merkez plajı

  Avşa Adası plajları ile meşhur denize girilecek yerleri plajları ve kumsalları sayesinde ülkemizin en hareketli tatil yerlerinden bir tanesi olarak tanınmaktadır. Avşa’nın dört bir yanını saran plajları (beachleri) ile birlikte aynı zamanda denizin temizliği sebebiyle tatil severler tarafından tercih edilmektedir.  Avşa ve Avşa Adası plajları ulaşımın rahat ve kolay olmasından dolayı İstanbul’da yaşayan kişilerin günü birlik tatil yapmaları için kullandıkları tatil kesimlerinden bir tanesidir. İstanbul’daki feribotlar ile yaklaşık olarak 3 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Avşa Adası’nda yaklaşık 14 adet yerleşim bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgelerin her birinde ayrı doğa harikaları ile karşılaşabilirsiniz. Avşa’da birden fazla plaj bulunmaktadır. Avşa merkezdeki plaj oldukça geniş ve temizdir. Avşa yerleşimindeki en çok bilenen diğer plajlar ise Altınkum, Çınar, Karadut plajı ve Kadınlar plajıdır. Avşa Adası ayrıca ülkemizde sayılı kadınlar plajının bulunduğu tatil bölgelerindendir. Engeller için de özel rampalı plajda Avşa Adası’nda yer almaktadır.bahar aqua resort

  avsa-denizi

  Avşa Adası’nın berrak denizi

  Avşa Adası’nın Popüler Plajları

  AYANYAPOLİS 2017

  AYANYAPOLİS

  Avşa Adası Çınar koyu plajı denizin temizliği ve berraklığı ile beraber en güzel ve görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Avşa Adası Çınar Plajı yaz aylarında yoğun bir ilgi görmektedir. Denizde suyun içerisine bakıldığında yüzen balıkları ve kumu çok net bir şekilde görebilirsiniz. Sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyen tatil severler bu plajda muhteşem bir tatil yapabilirler. Plaj etrafında yeni yapılanmaya başlayan birçok restoran, otel ve kafelerde bulunmaktadır. Ayanyapolis’te Çınar Koyu Güney Köşesi‘nde gündüz beach akşam ise meyhane konsepti ile Avşa’nın turizmine ivme kazandıran mekanlardan birisi olarak 2016 yaz sezonunda hizmete başlamıştır. Öte yandan plajn sağ köşesindeki Deniz Yıldızım Beach’te duba iskelesi ve geniş kumsalı ile ekonomik fiyatlarla hizmet vermeye 2018 yazında başlamıştır.

  Avşa Adası belediye binası önünde bekleyen halk otobüsleri aracıyla Avşa Adası Çınar plajına gidebilirsiniz.

  avsa-adasi-karadut-plaji

  KARADUT PLAJI

  Bu plajın ismi etrafta yetiştirilen karadutlardan gelmiştir. Avşa Adasının en meşhur su kaynaklarının bulunması ile birlikte Karadut Plajı da sessiz ve sakin bir kesimdir. Plaj boyunca kafeler ve restoranlar maalesef ki bulunmuyor. Bu yüzden kalabalık bir ortam görmeniz çok zor. Plajda sadece bir adet kır gazinosu mevcuttur. Bu plaja da belediye otobüsleri aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

  TAVŞANLI PLAJI

  TAVŞANLI PLAJI

  Muhafazakâr ailelerin çoğunlukla tercih etti plajlardan bir tanesidir. Rahatlık ile denize girebilir ve tatilinizi yapabilirsiniz. Tavşanlı plajı adanın tam olarak güney kısmında bulunmaktadır. Bu plaj boyunca da sadece bir adet restoran bulunmaktadır. Ulaşım diğerleri gibi belediye otobüsleri aracılığı ile yapılmaktadır.

  ALTINKUM PLAJI

  ALTINKUM PLAJI

  Avşa Adası‘nın her plajı gibi saf ve temiz denize sahip olan bir tanesidir. Burası diğer plajlara göre biraz daha popüler ve hareketlidir. Genellikle yüzme bilmeyen ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Altınkum plajı etrafında diğerlerine göre daha fazla hizmet veren restoranlar bulabilirsiniz. Bu restoranlarda taze balık ve deniz ürünlerinin tadına bakmadan geçmeyin deriz. Ayrıca plaj etrafında fazla otel de bulunmaktadır. Tatil severler bu yüzden Altınkum plajını tercih etme oranı fazladır.

  avsa-adasi-incir-plaji

  İNCİR KOYU PLAJI

  Avşa Adası’nın bakir koylarından birisidir. Diğer plajlara göre daha sakindir. Yaz aylarında gelip görmeniz gereken yerler arasındadır.

  Avşa Adası’nda sadece kadınların girebildiği plaj özellikle kapalı bayanlar tarafından tercih edilir.

   

  40.154 views (Görüntülenme)
  Avşa Adası Plajları (Denize Girilebilecek En Güzel Yerler) yorumları