avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01
 

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • Bu yazımızda sizlere Avşa Adası’na tatile geldiğinizde neler yemelisiniz konusunda önerilerde bulunmak istiyoruz. Avşa Adası’nın meşhur sahil balık restaurantları, Meydan kumrucusu, Titiz midye dolmacısı, açık büfe denize sıfır kahvaltı mekanları, waffle ve kumpir çeşitleri yazın olmazsa olmazlarıdır. Birde sıcak kanlı dondurmacılarını da unutmamak gerekir.

  Avşa Adası Mekan Rehberi için tıklayınız!

  Ada Mantı, Gözleme,Çiğbörek ve Kahvaltı Salonu

  Avşa Adası merkezde denize sıfır tamamı hijyenik ortamda hazırlanan el yapımı; mantı, gözleme ve kahvaltı servisi

  Avşa Adası Balık Restaurantları

   

  balık ve şarap avşa

  Avşa Adası‘na gidiyorum ve orada oraya has şeyler yiyip içmek istiyorum kültüründen tatmak istiyorum derseniz sizi balık restoranları karşılar.Çünkü Avşa’nın konumu itibari ile lokantalarında sürekli taze balık çeşitleri bulunur ve adanın kendine has şarabını tatmadan dönmeyin derim.

  Avşa Adası Kahvaltı Mekanları

  Bugüne kadar yemediğiniz lezzeti Avşa’nın balıklarında bulacaksınız. Ayrıca sabahları uyanınca sahil kıyısındaki işletmelerde denize karşı huzurlu ve zengin bir kahvaltı yapabilirsiniz.

  avsa-kahvalti

  Avşa Adası Waffle ve Kumpir

  Deniz ürünlerine merakınız varsa midye dolma ve midye tavanın tadına bakmalısınız.Tadına doyamayacağız ve bu tadı dostlarınıza anlata anlata bitiremeyeceğiniz bir tat olacak.Deniz ürünleri sevmiyor iseniz size önerebileceğimiz kumpir vardır. Kumpirden sonra sizlere Ortaköy’ün meşhur waffle tatlısını önerebiliriz yada kavunda dondurmayı mutlaka denemelisiniz.

  avsa-kumpir-waffle

  Avşa Adası Kendin Pişir Kendin Ye


  Avşa Adası’na has malzemeleri ile sizin damak zevkinize sunuluyor.Ama tam anlamıyla doymak isterseniz mangal yapılan bir çok restoran vardır. Ben kendim pişirmek istiyorum derseniz Avşa Adası’ndaki bir çok apart ve pansiyonun bahçesinde bu imkana da sahipsiniz.Ve tabi ki bunları yerken denizi izlemek paha biçilemeyen özelliklerinden biri Avşa adasının.

  avsa-mangal

  Sizi de bu lezzetleri tatmak için bu yaz Avşa Adası’na bekleriz.

  Harita Konumu
  10.806 views (Görüntülenme)
  Avşa Adası’nda Ne Yenir? yorumları