Bu yazımızda sizlere Avşa Adası’na tatile geldiğinizde neler yemelisiniz konusunda önerilerde bulunmak istiyoruz. Avşa Adası’nın meşhur sahil balık restaurantları, kahvaltı mekanları, waffle ve kumpir çeşitleri yazın olmazsa olmazlarıdır. Birde sıcak kanlı dondurmacılarını da unutmamak gerekir.

AYANYAPOLİS 2017

AYANYAPOLİS 2017

Ayanyapolis

Gündüz Avşa Adası Çınar Koyu‘nun eşsiz deniz ve kumsalı eşliğinde zengin menüsü akşam saatlerinde ise meyhane konsepti ile hizmet vermektedir.

Ada Mantı, Gözleme,Çiğbörek ve Kahvaltı Salonu

Avşa Adası merkezde denize sıfır tamamı hijyenik ortamda hazırlanan el yapımı; mantı, gözleme ve kahvaltı servisi

Avşa Adası Balık Restaurantları

 

balık ve şarap avşa

Avşa Adası‘na gidiyorum ve orada oraya has şeyler yiyip içmek istiyorum kültüründen tatmak istiyorum derseniz sizi balık restoranları karşılar.Çünkü Avşa’nın konumu itibari ile lokantalarında sürekli taze balık çeşitleri bulunur ve adanın kendine has şarabını tatmadan dönmeyin derim.

Avşa Adası Kahvaltı Mekanları

Bugüne kadar yemediğiniz lezzeti Avşa’nın balıklarında bulacaksınız. Ayrıca sabahları uyanınca sahil kıyısındaki işletmelerde denize karşı huzurlu ve zengin bir kahvaltı yapabilirsiniz.

avsa-kahvalti

Avşa Adası Waffle ve Kumpir

Deniz ürünlerine merakınız varsa midye dolma ve midye tavanın tadına bakmalısınız.Tadına doyamayacağız ve bu tadı dostlarınıza anlata anlata bitiremeyeceğiniz bir tat olacak.Deniz ürünleri sevmiyor iseniz size önerebileceğimiz kumpir vardır. Kumpirden sonra sizlere Ortaköy’ün meşhur waffle tatlısını önerebiliriz yada kavunda dondurmayı mutlaka denemelisiniz.

avsa-kumpir-waffle

Avşa Adası Kendin Pişir Kendin Ye

Avşa Adası’na has malzemeleri ile sizin damak zevkinize sunuluyor.Ama tam anlamıyla doymak isterseniz mangal yapılan bir çok restoran vardır. Ben kendim pişirmek istiyorum derseniz Avşa Adası’ndaki bir çok apart ve pansiyonun bahçesinde bu imkana da sahipsiniz.Ve tabi ki bunları yerken denizi izlemek paha biçilemeyen özelliklerinden biri Avşa adasının.

avsa-mangal

Sizi de bu lezzetleri tatmak için bu yaz Avşa Adası’na bekleriz.

Bu içeriği sevdiklerinle paylaş!
Harita Konumu
8.771 views (Görüntülenme)
Avşa Adası’nda Ne Yenir? hakkındaki yorumlar

Avşa Adası Tatil Rehberi