Avşa Adası 5 yıldızlı oteller bakımından maalesef isteklerinizi karşılamamaktadır. Çünkü Avşa Adası’nda 5 yıldızlı otel maalesef yoktur. Avşa Adası’nda 5 yıldızlı herşey dahil otelde yoktur. Avşa Adası’nda tam pansiyon işletilen otelde yoktur.

Avşa Adası 2 ve 3 yıldızlı yarım pansiyon oteller

Avşa Plajları

Avşa Plajları

 

Avşa Adası daha çok küçük aile apartları ve sayısı 20′yi geçmeyecek kahvaltı dahil otellerin yer aldığı plajları ile ünlü şirin bir tatil beldesidir. Sezonun 2 ay gibi temmuz ve ağustos aylarında yoğun geçtiği bir turizm beldesi olmaması sebebi ile yatırımcılar tarafından Avşa Adası’nda 5 yada 4 yıldızlı otel yapılmamıştır bu zamana kadar ancak geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan Avşa Adası’ndaki 3 yıldızlı kahvaltı dahil hizmet veren Ciner Otel ve Avşa Adası Yiğitler Mevkii‘n de ki yarım pansiyon havuzlu Afissia Garden Hotel 2 yıldızlı olarak Avşa turizmine ivme kazandıracak 2 değerli yatırımdır. Yine Avşa Adası Yiğitler Mevkii’ndeki 3 yıldızlı otel değerindeki yarım pansiyon aquparklı ve havuzlu Bahar Aqua Resort ve yine 3 yıldızlı tesis ayarındaki havuzlu yarım pansiyon Altınkum Tatil Konakları ise tatilde konforunu ve eğlencesine düşkün misafirlerini ağırlamak isteyen aileler için hizmet sunmaktadır.

avsa-cinar-koyu-ayanya-beach

Ayanya Beach Çınar Koyu

Avşa Adası’nın Seçkin Mekanları

Ayrıca Avşa Adası’na Bodrum havasını katan Çınar Koyu’ndaki Ayanyapolis Beach ise Avşa turizmi için yeni bir gelişim ayağı olmuş olup benzeri Kırkdere mevkii’nde Tanz Lounge isimli yeni bir beach mekan için bu yıl itibari ile çalışmalar Tanz Turizm tarafından başlamıştır.

Avşa Adası Altınkum Koyu

Avşa Adası Altınkum Koyu

Avşa Adası Ucuz Otel ve Pansiyonların Yer Aldığı Bir Tatil Beldesidir

Sonuç olarak Avşa Adası 5 yıldızlı herşey dahil otellerin yer aldığı bir tatil beldesinden çok daha bakir kalmış koyların, denize sıfır ucuz pansiyonlar yada apartların yer aldığı İstanbul’un dibindeki ulaşımı kolay aileler yada genç çiftlerin tercih ettiği eğlence hayatı ile meşhur bir tatil beldesidir. Bu yüzden Avşa Adası’nı herşey dahil 5 yada 4 yıldızlı otellere kapanıp sadece yemek yiyip havuza girmek isteyen aileler yerine ucuz konaklayıp, eğlenip, denize girmek isteyen tatilciler tercih etmektedir.

Bu içeriği sevdiklerinle paylaş!
Harita Konumu
1.467 views (Görüntülenme)
Avşa Adası 5 yıldızlı oteller hakkındaki yorumlar

Avşa Adası Tatil Rehberi


Etiketler: