avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri – Avşa Adası

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • AVŞA ADASI

  Bursa’ya yakın tatil yerleri arasında olan Bursa tatil yerleri denince ilk akla Avşa Adası gelmektedir. Avşa Adası’na Bursa’dan ulaşım Bursa-Bandırma karayolu üzerinden Erdek istikametinden Erdek Avşa Adası gemi bağlantılı yapılmaktadır. Avşa Adası’na Bursa merkez ve çevre il ilçelerden her yıl binlerce tatilci gelmektedir.

  Bursa’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

  Bursa’dan Avşa Adası’na aşağıdaki haritayı takip ederek Bandırma karayolundan Erdek istikametini takip ederek Erdek’ten ise gemi ile gidebilirsiniz.

  Avşa Adası Bursa arası kaç km ?

  Bursa’ndan karayolu ile Erdek’e ulaşıp gemi ile Avşa’ya geçerek yaklaşık 4 saat mesafededir. Erdek iskelesinden Avşa’ya gitmek için Gestaş ve Adalar 1 Gemilerini kullanabilirsiniz. Yaz aylarında Marmara Roro gemileride Avşa Adası’nda seferler düzenlemektedir.
  Önerilen Avşa Adası Konaklama Tesisleri

  Bursa’ya yakın denize girilecek yerler

  Avşa Adası Bursa’ya yakın denize girilecek yerler arasındadır. Avşa Adası’nda denize girilecek koylar merkez plajı, Manastır koyu, Yiğitler Plajı, Altınkum Plajı, Çınar, Karadut ve Kumtur koylarıdır. Ayrıca Avşa Adası’na geçerken uğranılan Erdek’te Bursalı vatandaşların denize girmek için tercih ettikleri yerlerdendir. Erdek’ten sonra devam edilen Ocaklar, Narlı, Turanlar, İlhanlar koyları da denize girilecek denizi temiz yerlerdendir. Avşa Adası’na gemi ile giderken gördüğünüz Balıklı Adası ile Marmara Adası‘da deniz için tercih edilen sakin tatil beldelerindendir.

  Neden Tatil İçin Avşa Adası?

  Avşa Adası temiz denizi, farklı denize girilecek yerler alternatifleri, eğlence merkezlerinin çokluğu ve konaklama fiyatlarının uygunluğu sebebi ile Bursa başta olmak üzere İstanbul ve Tekirdağ’dan gelen tatilcilerin her yıl uğrak noktası olmaktadır. Haziran ayı itibari ile canlanan Avşa plajları ve eğlence mekanları Ağustos ayı sonuna kadar tam kapasite dolmaktadır. Nisan, Mayıs ve Eylül ayları ise Avşa’da çifte kumruların hafta sonlarında tatil kaçamakları için tercihi olmaktadır. Pansiyon seçeneklerinin çok olması Avşa’da konaklama fiyatlarının uygun olmasını da beraberinde getirmektedir. https://www.avsavip.com/bursaya-yakin-tatil-yerleri adresinden de Bursa’ya yakın tatil yerlerinden Avşa Adası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  14.882 views (Görüntülenme)
  Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri – Avşa Adası yorumları