Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri : En Güzel Tatil Köyü “Avşa Adası”

AVŞA ADASI

BURSA’YA YAKIN TATİL YERİ : AVŞA ADASI

Bursa’ya yakın tatil yerleri denince ilk akla Avşa Adası gelmektedir. Avşa Adası’na Bursa’dan ulaşım Bursa-Bandırma karayolu üzerinden Erdek istikametinden Erdek Avşa Adası gemi bağlantılı yapılmaktadır. Avşa Adası’na Bursa merkez ve çevre il ilçelerden her yıl binlerce tatilci gelmektedir.

bursaya-yakin-tatil-yerleri-avsa-adasi

AVŞA ADASI

Bursa’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Bursa’dan Avşa Adası’na aşağıdaki haritayı takip ederek Bandırma karayolundan Erdek istikametini takip ederek Erdek’ten ise gemi ile gidebilirsiniz.

Avşa Adası Bursa arası kaç km ?

Bursa’ndan karayolu ile Erdek’e ulaşıp gemi ile Avşa’ya geçerek yaklaşık 4 saat mesafededir. Erdek iskelesinden Avşa’ya gitmek için Gestaş ve Adalar 1 Gemilerini kullanabilirsiniz. Yaz aylarında Marmara Roro gemileri de Avşa Adası’na seferler düzenlemektedir.

AVSA-ADASI-DENIZI

AVŞA ADASI DENİZİ

Bursa’ya yakın denize girilecek yerler

Avşa Adası Bursa’ya yakın denize girilecek yerler arasındadır. Avşa Adası’nda denize girilecek koylar merkez plajı, Manastır koyu, Yiğitler Plajı, Altınkum Plajı, Çınar, Karadut ve Kumtur koylarıdır. Ayrıca Avşa Adası’na geçerken uğranılan Erdek’te Bursalı vatandaşların denize girmek için tercih ettikleri yerlerdendir. Erdek’ten sonra devam edilen Ocaklar, Narlı, Turanlar, İlhanlar koyları da denize girilecek denizi temiz yerlerdendir. Avşa Adası’na gemi ile giderken gördüğünüz Balıklı Adası ile Marmara Adası’da deniz için tercih edilen sakin tatil beldelerindendir.

avsa-adasi-sahili

AVŞA ADASI SAHİLİ

Neden Tatil İçin Avşa Adası?

Avşa Adası temiz denizi, farklı denize girilecek yerler alternatifleri, eğlence merkezlerinin çokluğu ve konaklama fiyatlarının uygunluğu sebebi ile Bursa başta olmak üzere İstanbul ve Tekirdağ’dan gelen tatilcilerin her yıl uğrak noktası olmaktadır. Haziran ayı itibari ile canlanan Avşa plajları ve eğlence mekanları Ağustos ayı sonuna kadar tam kapasite dolmaktadır. Nisan, Mayıs ve Eylül ayları ise Avşa’da çifte kumruların hafta sonlarında tatil kaçamakları için tercihi olmaktadır. Pansiyon seçeneklerinin çok olması Avşa’da konaklama fiyatlarının uygun olmasını da beraberinde getirmektedir.

Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri : En Güzel Tatil Köyü “Avşa Adası” Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM