Bursa’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

bursa avşa adası ulaşım

BURSA’DAN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Bursa’dan Avşa Adası’na gitmek istiyorsanız öncelikle Balıkesir’in Erdek ilçesine gelmelisiniz. Erdek limanından Gestaş veya ADALAR 1 gemisi ile yaz kış, Marmara Roro Gemisi ile sadece yaz aylarında Avşa Adası’na yolculuk yapabilirsiniz. Bursa Kumla, Mudanya ve Güzelyalı konumlarından BUDO ve İDO tarafından düzenlenen seferler 2024 yaz sezonunda yapılmamaktadır.

Bursa’lı Tatilcilerin Uğrak Noktası : Avşa Adası

Avşa Adası, Bursa’ya yakın tatil köyleri arasındadır. Avşa tatilini hareketli geçirmek isteyenlerin tercih ettiği tatil yeridir. Adada bulunan birçok disko ve kafeler hem uygun fiyatlı hem de oldukça hareketlidir. Avşa’ya gitmek için birçok alternatif bulunması ve ulaşımın kolay olması tatil sevenlerin yüzünü güldürüyor. Erdek, İstanbul ve Tekirdağ üzerinden feribot ve deniz gemilerini kullanarak rahatlıkla gidebilirsiniz.

Avşa Adası’na; Ankara, Eskişehir, Bursa, İzmir gibi çevre şehirlerden gelinecek ise Erdek iskelesi üzerinde Adalar 1, Gestaş, Marmara Roro, Erdek Narlı iskelesi üzerinde Gestaş arabalı gemiler kullanılır. Diğer bölgelerden ulaşım için Avşa Adası ulaşım sayfamızdan daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Avşa Adası konaklama önerileri içinde; pansiyonlar, apartlar ve oteller sayfalarımızdan kalacağınız yeri ayarlayabilirsiniz.

avsa-adasi-denize-sifir-otel-firsatlari

Çevre İllerden Avşa Adası’na Arabayla Nasıl Gidilir?

  • Tekirdağ’dan;

Kendi özel aracınız ile Avşa’ya gitmek istiyorsanız öncelik olarak İstanbul’dan Tekirdağ iline gitmeniz gerekiyor. Tekirdağ’da bulunan Akport limanında bulunan ve araç kabul edilen vapurları ile yolculuk yapmalısınız. Akport limanı üzerinden Avşa yaklaşık 3 saat kadar sürmektedir. Tekirdağ üzerinden yaz aylarında kalkan Adalar 1, Öz Kaptan, Ömer Kaptan, Yavuz Naz, Marmara Roro gemilerini kullanmalısınız. Kış aylarında sadece Adalar 1 gemisi çalışmaktadır.

  • Erdek’ten;

Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten kalkan Gestaş Deniz Otobüslerini tercih edebilirsiniz. Gebze, Kocaeli, Sakarya’dan Avşa Adası’na Yalova-Bursa-Bandırma istikametinden Erdek’e gelerek Erdek’ten kalkan arabalı feribotlarla gidebilirsiniz. Erdek Narlı’dan ise yaz kış çalışan Gestaş arabalı gemisi de başka bir alternatiftir.

İstanbul’dan;

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan Avşa‘ya eğer kendi aracınız ile gitmiyorsanız, Bostancı ve Yenikapı üzerinden hareket eden deniz otobüslerini kullanabilirsiniz. Bostancı ve Yenikapı’da sadece yolcu taşımacılığı bulunduğundan özel araçlarınız ile gidemiyorsunuz. İstanbul bölgesinden arabalı yolculuk için Tekirdağ Avşa feribot seferlerini kullanmalısınız.

İstanbul Avşa Adası Kaç Saat?

İstanbul’dan Avşa Adası İDO deniz otobüsleri ile 2 saat 45 dakika sürmektedir. Havanın durumuna göre 4 saate kadar çıktığı görülmektedir. Eğer İstanbul-Balıkesir Bandırma kara yolu üzerinden Avşa’ya gitmek isterseniz Bandırma’dan Avşa Adası’na ulaşım için Erdek’e araçla 15 dakikada, Erdek-Avşa arası ulaşım arabalı feribotlarla 2 saatte sağlanmaktadır.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir?

Tekirdağ’dan gitmek isteyenler için birden fazla deniz taşımacılığı firması hizmet vermektedir. Bunlardan size yakın olanı kullanarak gidebilirsiniz.

  • Ömer Kaptan Gemisi

Ömer Kaptan Gemisi ile Avşa Adası’na feribot seferleri haftanın 4 günü düzenlenmektedir. Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 15:00’da Marmara Adası üzerinden gerçekleşmektedir.

  • Öz Kaptan Gemisi

Öz Kaptan gemisi, Ömer Kaptan Gemisi ile aynı gün ve saatlerde hizmet vermektedir. Bu firmalar arasında fiyat rekabeti olduğundan daha ucuz Avşa Feribot seferlerini seçebilirsiniz.

  • Yavuz Naz Gemisi

Yavuz Naz Gemisi, Avşa’ya her gün sefer yapan tek firmadır. Haftanın her günü sabah saat 10.00’da hareket etmektedir. Fiyat ve dönüş saatleri için firmaları arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Bursa’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM