EGE-MOTELreklam-alani2reklam-alani1


chandler-ceviz-fidani
afissia-garden
 

5.622 views (Görüntülenme)

Avşa Adası’na İstanbul, Tekirdağ, Bursa ve Erdek’ten nasıl gidilir? Feribot saatleri, kalkış limanları, ulaşım süreleri ve Avşa hakkında bilgiler web avsa.bandirma.com.tr sitemizde. 

AVŞA ADASI SAHİLİ

Avşa Adası, çoğunlukla tatilini hareketli geçirmek isteyenlerin tercih ettiği tatil yeridir. Adada bulunan birçok disko ve kafeler hem uygun fiyatlı hem de oldukça hareketlidir. Avşa’ya gitmek için birçok alternatif bulunması ve ulaşımın kolay olması tatil sevenlerin yüzünü güldürüyor. İstanbul ve Tekirdağ üzerinden feribot ve deniz gemilerini kullanarak rahatlıkla gidebilirsiniz.


ido-avsa

İDO İSTANBUL

İstanbul’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir?

Eğer kendi aracınız ile gitmiyorsanız, Bostancı ve Yenikapı üzerinden hareket eden deniz otobüslerini kullanabilirsiniz. Bostancı ve Yenikapı’da sadece yolcu taşımacılığı bulunduğundan özel araçlarınız ile gidemiyorsunuz. İstanbul’dan Avşa Adası deniz otobüsleri ile yaklaşık 3,5 saat sürmektedir.

Avşa Adasına Arabayla Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten kalkan Gestaş Deniz Otobüslerini tercih edebilirsiniz.

  • Sirkeci Sarayburnu feribotu

Sirkeci Sarayburnu üzerinden Avşa’ya özel aracınız ile gitmek istiyorsanız sadece Salı günleri saat 08.30’da hareket eden vapurları kullanabilirsiniz. Salı günü haricinde diğer günlerde feribotlar sadece yolcuları kabul etmektedir. Sirkeci Sarayburnu feribotu Avşa Adası’na Marmara Adası üzerinden gittiğinden dolayı yaklaşık 5 saat sürmektedir.

  • Silivri Öz Kaptan Gemisi

Haftanın her günü saat 16.00’da Öz Kaptan Gemisi gitmektedir. Silivri’de bulunan Öz Kaptan Gemisi hem araçları hem de yolcuları kabul etmektedir.

  • Diğer alternatif

Kendi özel aracınız ile gitmek istiyorsanız öncelik olarak İstanbul’dan Tekirdağ iline gitmeniz gerekiyor. Tekirdağ’da bulunan Akport limanında bulunan ve araç kabul edilen vapurları ile yolculuk yapmalısınız. Akport limanı üzerinden Avşa yaklaşık 3 saat kadar sürmektedir.


ozkaptan-avsa

TEKİRDAĞ AVŞA

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir?

Tekirdağ’dan gitmek isteyenler için birden fazla deniz taşımacılığı firması hizmet vermektedir. Bunlardan size yakın olanı kullanarak gidebilirsiniz.

  • Ömer Kaptan Gemisi

Ömer Kaptan Gemisi ile Avşa Adası’na feribot seferleri haftanın 4 günü düzenlenmektedir. Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 15:00’da Marmara Adası üzerinden gerçekleşmektedir.

  • Öz Kaptan Gemisi

Öz Kaptan gemisi, Ömer Kaptan Gemisi ile aynı gün ve saatlerde hizmet vermektedir. Bu firmalar arasında fiyat rekabeti olduğundan daha ucuz Avşa Feribot seferlerini seçebilirsiniz.

  • Yavuz Naz Gemisi

Yavuz Naz Gemisi, Avşa’ya her gün sefer yapan tek firmadır. Haftanın her günü sabah saat 10.00’da hareket etmektedir. Fiyat ve dönüş saatleri için firmaları arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

GESTAŞ FERİBOTU

GESTAŞ FERİBOTU

Bursa’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir?

Bursa’da yaşıyor ve Avşa Adası’na gitmek istiyorsanız iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Birinci seçenek olarak, öncelikle Balıkesir’in Erdek ilçesine giderek oradaki limanları kullanarak Avşa Adası’na geçiş yapabilirsiniz.

Harita Konumu
Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? hakkındaki yorumlar

Avşa Adası Tatil Rehberi