avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri – Avşa Adası

 • 1 YORUM
 • AVŞA SAHİLİ

  AVŞA SAHİLİ

  İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri için önerimiz denizi tertemiz, eğlence hayatı renkli bir tatil beldesi olan Avşa Adası olacaktır. Bu hafta sonu için İstanbul’a yakın tatil beldesi arayışında iseniz Güney Marmara’nın En Renkli Tatil Beldesi Avşa tam size göre! Çünkü Avşa Adası İstanbul’a yakın olup ucuz ve nezihtir.

  İstanbul’a Yakın Günübirlik Gezilecek Yerlerin Başında Avşa Geliyor!

  Avşa‘ya yaz aylarında her gün 10′dan fazla feribot seferi ile İstanbul ve İstanbul’a yakın Tekirdağ‘dan misafir gelmektedir. Bazı misafirler Avşa’yı günübirlik gezilecek yerler olarak değerlendirse de Avşa’ya gelenler Avşa’nın günübirlik değil ömürlük bir tatil beldesi olduğundan hem fikir olarak İstanbul’a geri dönmektedirler.

  AVŞA ADASI PLAJI MERKEZ

  AVŞA ADASI PLAJI MERKEZ

  Yenikapı ve Bostancı’dan Avşa’ya Düzenli İdo Feribot Seferleri

  Yaz aylarında her gün, ilkbahar ve sonbaharda ise sadece hafta sonları düzenli seferler ile İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan Avşa’ya ulaşmak mümkündür. Ayrıca Avcılar’dan da yaz döneminde Avşa’ya ulaşım hızlı ve rahattır. İdo seferleri ile gayet elit bir şekilde Avşa Adası’na 3 saatte İstanbul’dan gelebilirsiniz. Feribot fiyatları 80 TL civarındadır. Aracınız ile Tekirdağ tarafından gelmek istiyorsanız araç giriş fiyatı 100 TL’dir.  Soranlar için ise Avşa’da rent a car firması yoktur.

  AVŞA İDO İSKELESİ

  AVŞA İDO İSKELESİ

  Avşa Adası’nda Fiyatlar

  Avşa’da pansiyon fiyatları şuanda 40 TL, otel fiyatları 75 TL’den başlamaktadır. Pansiyonlar apart konseptinde olup oteller yarım pansiyon yada sabah kahvaltısı dahildir. Avşa Adası’nda her şey dahil otel yoktur. Avşa’da en lüks 3 yıldızlı otel vardır. Havuzlu 2 yıldızlı otellerde konsept çoğunlukla yarım pansiyon olup oteller havuzludur. Fiyatlar 130 TL’den başlamaktadır. Yaz sonu Eylül ayında ve sezon açılışı haziran ayında ise fiyatlar pansiyonlarda 30 TL, otellerde 70 TL, havuzlu otellerde 100 TL’dir. Restaurantlarda ise fiyatlar İstanbul ayarındadır. Porsiyon Köfte-İskender Döner 25-30 TL, balık porsiyonda 30 TL, pide 15-20 TL, waflle 18 TL, kumru 14 TL’dir.

  avsa-adasi-plaji (3)

  AVŞA ADASI PLAJI

  İstanbul’a yakın ucuz tatil köyü  Avşa Adası hakkında detaylı bilgilere https://www.avsavip.com/istanbula-yakin-tatil-yerleri adresinden şimdi ulaşabilirsiniz.

  Kısacası Avşa Adası ucuz fiyatları ile birbirinden farklı konaklama tatil seçenekleri ile bu yaz da sizleri kendine hayran bırakmak adına, unutulmayacak yaz tatilinize ev sahipliği yapmak için sizleri beklemektedir.

  avsa-adasi-restaurantlar

  AVŞA ADASI RESTAURANTLAR

  Avşa Adası’na Yakın Diğer Tatil Beldeleri

  Avşa Adası Marmara Adalar takımından birisidir. Avşa çevresinde;  Yiğitler Köyü ve Koyları, Marmara Adası, Ekinlik Adası, Koyun Adası, Fener Adası, Paşalimanı Balıklı Adası, Erdek, Ocaklar, Narlı olmak üzere bir çok turistik tatil beldesi yer almaktadır. Yine Erdek’e 10 dk mesafede de Bandırma, Edincik, Gönen gibi ilçe merkezleri de İstanbullu tatilcilerin çeşitli amaçlarla gezip görmek istediği İstanbul’a yakın tatil yerleri arasındadır. Sizler için derlediğimiz diğer İstanbul’a yakın Avşa çevresindeki tatil merkezleri aşağıdaki gibidir.

  Paşalimanı Adası(Balıklı Köyü)

  Erdek’e bağlı Paşalimanı2na Erdek’ten Gestaş gemisi feribotu ile yaklaşık 45 dakika da gelinir. Yaz kış yaşamı olduğu güncel bakirliğini korumaya çalışan ufak çapta pansiyonların yer aldığı köydür.

  BALIKLI-PAŞALİMANI ADASI

  BALIKLI-PAŞALİMANI ADASI

  Narlı Köyü

  Erdek’e bağlı bu köyde geçim zeytincilik ve yaz ayları ufak çaplı turizmdendir. Avşa Yiğitler Köyü’ne en yakın ana karadır. Acil durumlarda buraya hızlı feribot ile gelinir.

  narli-plaji

  NARLI KÖYÜ

  NARLI SAHİLİ

  NARLI SAHİLİ

  Ocaklar Tatil Köyü

  Ocaklar Erdek’e 20 dakika mesafede daha çok Bursalı tatilcilerin yaz aylarında uğrak noktası olduğu güzide tatil beldelerindendir. Avşa Adası’na yakındır.

  ocaklar-plaji (1)

  OCAKLAR PLAJI

  ocaklar-plaji (2)

  OCAKLAR PLAJI

  ocaklar-plaji-sahil

  OCAKLAR PLAJI

  5.211 views (Görüntülenme)
  İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri – Avşa Adası yorumları
  1. demet yurdagül

   04 Ağu. 2018

   Geçen hafta Avşa da idik bayram da da oradayız inşallah