avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Ulaşım Seçenekleri, Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • Avşa Adası Ulaşım

  Avşa Adası Ulaşım, Nasıl Gidilir?

  Avşa Adası Tekirdağ, İstanbul ve Erdek üzerinden hareket eden feribotlar kullanılarak ulaşım sağlanmaktadır. Bursa, Eskişehir, Ankara ve İzmir gibi diğer yakın illerden gelen ziyaretçiler, Erdek iskelesinden kalkan Gestaş, Marmara Ro Ro, Adalar 1 gemilerini, Tekirdağ’dan gelecek misafirler Ceyport limanından kalkan Adalar 1 gemisini ve İstanbul’dan gelecek misafirler ise Bostancı-Yenikapı iskelesinden kalkan İDO hızlı feribotlarını kullanarak Avşa Adası’na ulaşım sağlayabilirler. Kadıköy’den Avşa Adası’na ulaşım için Bostancı İDO seferleri kullanılmalıdır.

  Kısacası Avşa Adası ulaşım seçenekleri ve Avşa Adası’na nasıl gidilir cevabı İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten feribot ve deniz otobüsleridir.

  Balıkesir Avşa Adası’na yaz aylarında yaz sezonunda İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten hareket eden arabalı feribotlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Kış aylarında İstanbul’dan ulaşım mümkün olmamaktadır. Kış aylarında Erdek, Erdek Narlı ve Tekirdağ’dan hareket eden Adalar 1 ve Gestaş arabalı feribotları ile ulaşım yapılmaktadır.

  Avşa Adasına Nasıl Gidilir?

  Avşa Adası‘na Bursa, Eskişehir, Ankara, İzmir dahil yakın illerden geleceksiniz Erdek iskelesinden Gestaş, Adalar 1 yada Marmara Roro arabalı gemilerini kullanmalısınız.

  Erdek’ten Avşa Adası’na ulaşım ortalama 2 saattir. Tekirdağ’dan Avşa Adası 4 saat, İstanbul’dan ise 3,5 saattir.

  Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

  İstanbul’dan en hızlı Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan Avşa Adası’na İDO iskelesinden 3 saatte gelen yolcu gemisi ile ulaşabilirsiniz. İdo feribotları Avcılar’dan özel sefer düzenlemektedir. Yenikapı-Bostancı seferleri birbirine bağlantılı Avcılar seferi ise sadece hafta sonları ayrı hatlarda yapılmaktadır. Tekirdağ’dan ise Akport Gümrük Limanı’ndan Avşa’ya arabalı feribotlarla ulaşabilirsiniz.

  adakart-avsa-adasi-ucuz-ulasim

  AVŞA ADASI ADA KART

  Avşa Adasına en ucuz nasıl gidilir?

  İstanbul’dan Avşa Adası’na en ucuz gitmek için İDO web sitesi üzerinden promosyon bilet alarak kişi başı 480 TL’den başlayan fiyatlarla yolculuk yapabilirsiniz. Tekirdağ ve Erdek’ten ucuz gitmek için ise Marmara Adalar Belediyesi’nden ADA Kart çıkartabilirsiniz. Belediyeden alınan Ada Kart sadece Adalar 1 gemisinde geçmektedir. Gestaş ile ucuz seyahat içinse Gestkart almalısınız. Bunun ise e-devlet uygulamasından alacağınız Avşa Adası birinci adresli ikametgahınız ile Gestaş gişelerine başvurmak yeterli olacaktır. 65 yaş üzeri yolcular ve öğrenciler içinde 2023 eylül ayından beri Gestaş Bireysel Ada Kart uygulamasına geçmiştir.

  avsa-adasi-ulasim

  AVŞA ADASI

  İstanbul’dan Avşa Adası’na Ulaşım

  Avşa Adası’na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir. İDO Avşa Seferleri sayfamızdan güncel sefer saatlerine ulaşabilirsiniz. Temmuz ayından itibaren İDO’nun Avcılar seferleri Avşa’ya başlamaktadır. İDO bilet fiyatları 2023 yılında 450 TL’ye kadar yükselmektedir.

  Avcılar’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

  Avcılar’dan Avşa Adası’na yaz aylarında İDO ile gidebilirsiniz. Haziran ayında başlayan seferler 5 Eylül’e kadar sürmektedir. Her gün 11:40′ta İDO Avcılar iskelesinden, 15:00′da ise Avşa iskelesinden karşılıklı hızlı feribot seferleri düzenlenmektedir. Diğer dönemlerde Yenikapı’ya gelerek İDO seferlerini kullanabilirsiniz. Kış aylarında Tekirdağ hattını değerlendirebilirsiniz.

  Erdek’ten Avşa Adası’na Ulaşım

  Erdek’ten Avşa’ya ulaşım GESTAŞ, ADALAR 1 ve Marmara Roro gemileri ile 1,5 – 2,5 saat arasında sağlanmaktadır. Bu gemilerin tamamı araç kabul etmektedir. Gemilerde araç ile birlikte sadece şöför ücreti bilete dahil olup bunun haricinde diğer yolcular ücrete tabidir. Erdek’ten Avşa Adası’na bilet fiyatları 12-25 TL arası kişi başı yolcu türüne göre değişmektedir. İndirimli yolcular GESTAŞ’ın Gest Cart ile ile geçerlidir. Aracınız ile Erdek’ten Avşa’ya gitmek istiyorsanız en az 2 saat önceden Erdek iskelesine giriş yapıp sıraya girmeniz önemle duyurulur. İskelede rezervasyon sistemi yoktur. Erdek ve Avşa iskelesine otomobil girişi 10 TL’dir.

  Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Ulaşım 

  Tekirdağ – Avşa  arası ulaşım yaz – kış araçlı gemiler aracılığı ile 3,5 saatte sağlanmaktadır. Tekirdağ’dan Avşa Adası’na gitmek için ÖZ KAPTAN, ÖMER KAPTAN, YAVUZ NAZ, ADALAR 1 ve MARMARA RORO GEMİLERİ sefer saatlerini web sitemizden öğrenebilirsiniz.

  AVŞA ADASI DENİZİ

  AVŞA ADASI DENİZİ

  Avşa Adası Feribot Saatleri 2023-2024

  Güncel kış tarifesidir.

  Tekirdağ – Avşa;

  • 15:30 (TEKİRDAĞ) ( ÇARŞAMBA-CUMA-PAZAR)
  • 11:15(AVŞA) (ÇARŞAMBA-CUMA-PAZAR)

   Erdek – Avşa;

  • 09:00(ERDEK)
  • 11:00(ERDEK)
  • 19:00(ERDEK)
  • 06:00(AVŞA)
  • 16:45(AVŞA)
  • 18:45(AVŞA)

  Güncel İdo Yenikapı-Bostancı-Avcılar-Avşa Seferleri için tıklayınız!

   

 • Görüntülenme : 174.524 views
 • Yazar :
  Avşa Adası Ulaşım Seçenekleri, Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? yorumları