avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01
 

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • avsa-adasi-ulasim-2018

  AVŞA ADASI 2018

  Avşa Adası’na ulaşım İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten feribot ve deniz otobüsleri ile sağlanır. Avşa Adası’na Bursa, Eskişehir, Ankara, İzmir gibi yakın illerden geliceksiniz size en yakın olan ildeki feribot iskelesi aracılığı ile Avşa Adası’na ulaşmanız mümkün olacaktır.



  İstanbul’dan Avşa Adası’na Ulaşım

  Avşa Adası’na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir. İDO Avşa Seferleri sayfamızdan güncel sefer saatlerine ulaşabilirsiniz. Temmuz ayından itibaren İDO’nun Avcılar seferleri Avşa’ya başlamaktadır. İDO bilet fiyatları 2018 yılında 80 TL’ye kadar yükselmektedir.



  Erdek’ten Avşa Adası’na Ulaşım

  Erdek’ten Avşa’ya ulaşım GESTAŞ, ADALAR 1 ve Marmara Roro gemileri ile 1,5 – 2,5 saat arasında sağlanmaktadır. Bu gemilerin tamamı araç kabul etmektedir. Gemilerde araç ile birlikte sadece şöför ücreti bilete dahil olup bunun haricinde diğer yolcular ücrete tabidir. Erdek’ten Avşa Adası’na bilet fiyatları 6-15 TL arası kişi başı yolcu türüne göre değişmektedir. İndirimli yolcular GESTAŞ’ın Gest Cart ile ile geçerlidir. Aracınız ile Erdek’ten Avşa’ya gitmek istiyorsanız en az 2 saat önceden Erdek iskelesine giriş yapıp sıraya girmeniz önemle duyurulur. İskelede rezervasyon sistemi yoktur. Erdek iskelesine otomobil girişi 12 TL’dir. Avşa’da ise iskeleye giriş ücreti 2018 yılında belediye tarafından kaldırılmıştır.



  Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Ulaşım 

  Tekirdağ – Avşa  arası ulaşım yaz – kış araçlı gemiler aracılığı ile 3,5 saatte sağlanmaktadır. Tekirdağ’dan Avşa Adası’na gitmek için ÖZ KAPTAN, ÖMER KAPTAN, YAVUZ NAZ, ADALAR 1 ve MARMARA RORO GEMİLERİ sefer saatlerini web sitemizden öğrenebilirsiniz.

   

  Harita Konumu
  9.416 views (Görüntülenme)
  Avşa Adası Ulaşım yorumları