avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01
 

Marmara Adası ve Marmara Adası’na Ulaşım

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • Marmara Adası’na nasıl gidilir, Marmara Adası gidiş ulaşımı nasıl, Marmara Adası’nda denize girilecek yerler, Marmara Adası’nda yapılacak şeyler, mermer ocakları ve Marmara Adası otel önerileri Avşa Tatil Rehberi’nde!

  MARMARA ADASI

  MARMARA ADASI  Marmara Adası, Balıkesir’e bağlı olan ve Marmara Denizi’nin en büyük adasıdır. Kalabalık ve yoğun bir hayattan bunaldıysanız, sakin ve huzurlu yaşama sahiptir. Tatil zamanlarınızı Marmara Adası’nda değerlendirebilirsiniz. Marmara Adası’na ulaşım olarak Tekirdağ, İstanbul, Silivri ve Erdek’te bulunan gemi ve deniz ulaşım araçları ile çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Marmara Adası’na ulaşımın bu şekilde kolay olması Marmara Adası’na olan ilgiyi ve ziyareti arttırmaktadır. Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Kaymakamı Hasan Uğuz’dur. Marmara Adalar takımındaki Avşa Adası, Ekinlik Adası ve Yiğitler Köyü’de Marmara Adalar Belediyesi’ne bağlıdır.

  MARMARA ADASI

  MARMARA ADASI

  Marmara Adası’nda Denize Girilebiliyor mu?

  Ülkemizin birçok sahil kısmı maalesef ki temiz bir denizde yüzmek hayal oluyor. Marmara Adası, temiz ve sakin bir denizde yüzmek isteyenler için oldukça uygun bir yerdir. Tüm bununla birlikte doğa harikası manzaraları ile ziyaret edenlerin beğenisini kazanıyor. Marmara Adası’na yakın olan Avşa Adası hareketli ve eğlenceli yaşamı sevenler için uygun bir yer. Diğer tatil kesimlerine göre bu bölgede eğlence hayatı çok daha erken başlıyor. Eğlence hayatının çok daha farklı olduğu Avşa Adası mutlaka görülmesi gereken bir yerlerden olduğunun da altını çizelim.

  Yaz aylarında genellikle restoran ve kafeler oldukça dolu oluyor. İstanbul’da birçok semte yakın olma sebebiyle insanların günübirlikte olsa kafa dinlemek için tercih ettiği yerdir. Genellikle Ağustos ve Haziran aylarında daha çok tercih edilmektedir.

  Marmara Adası’nda önerebileceğimiz oteller; 

  Ada Palas Otel, Murat Kaptan Apart Otel, Mola Hotel, Ali Baba Butik Otel

  marmara adası

  MARMARA ADASI

  Marmara Adası’nda neler yapılabilir?

  • Meşhur ada çayı ve koruk suyunun mutlaka deneyin.
  • Eski dönemlerden bu yana tarihi değer olarak kalmış ve halen yaşam sürdürülen köyleri ziyaret edip birbirinden eşsiz manzaraları gözlemleyebilirsiniz.
  • Ülkemizde birçok sahilden daha temiz olan Marmara Adası denizinde mutlaka denize girmenizi öneririz.
  • Süpermarketlerden aldığınız zeytin ve zeytinyağlarından çok daha farklı lezzeti olan ve bölgede organik olarak üretilen özel lezzetlerden satın alabilirsiniz.
  • Marmara Adası’nda meşhur olan ve herkes tarafından çok sevilen peynirli patlıcan yemeğinin tadına bakabilirsiniz.
  • Alkol severler için tamamen organik olarak bölgedeki insanlar tarafından üretilen şarapların keyfine varabilirsiniz.
  • Bölgede kiralayabileceğiniz bisiklet ve motosikletler ile adayı turlayabilirsiniz.
  marmara-adasi (1)

  MARMARA ADASI

  Marmara Adası’na nasıl gidilir?

  Marmara Adası’na gidiş için genellikle İstanbul tercih edilmektedir. Bostancı ve Yenikapı’dan deniz otobüsleri aracılığı veya İDO seferleri ile yaklaşık 2 buçuk saat süre ile Marmara Adası’na ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında çok fazla tercih edilmesinden dolayı planlarınızı erkenden yaparak, biletleri de erken tarihlerde almanızı öneririz.

  Marmara Adası mermer ocakları

  Marmara Adası mermer ocakları

  Marmara Adası’nın En Büyük Geçim Kaynağı Mermer Ocakları

  Mermeri ve doğa harikaları olan koyları ile ünlü Marmara Adalar takımında Avşa Adası başta olmak üzere Yiğitler, Saraylar, Çınarlı ve Gündoğdu adaları yer almaktadır. Marmara Adası’nın geçim kaynakları arasında turizm, zeytincilik ve ada genelindeki mermer ocakları yer almaktadır. Marmara Adası’nın Dünyaca ünlü meşhur mermer ocaklarında Marmara beyazı olarak bilinen Marmara pandası, pijama olarak bilinen çizgili marmara ekvator ve düz renkte saf beyazlıkta çok değerli bir maden olan Marmara dolomit mermer çeşitleri çıkmakta olup bu mermer çeşitleri Bandırma’daki mermer fabrikalarında işlenerek Dünya’ya ihraç edilmektedir.

  11.017 views (Görüntülenme)
  Marmara Adası ve Marmara Adası’na Ulaşım yorumları