Avşa Adası Otopark Ücretleri ve Ücretsiz Otopark Yerleri 2024

avsa-adasi-otopark

Avşa Adası otopark ücretleri belli oldu. Avşa Adası’nda belediye tarafından belirlenen ücretli otopark yerleri dışında park ücreti yoktur. Avşa’daki ücretli otopark yeri belediye arkasındaki otopark alanıdır. Kış aylarında ücretsiz olan otopark alanı temmuz ve ağustos aylarında gelirleri Avşaspor’a aktarılmak için ücretli olarak hizmet verir.

Yaz aylarında tam gün ve saatlik olarak çalışan otoparkta bir görevli 24 saat beklemektedir. 2024 yazında da aynı uygulamanın devam edeceği bilinmektedir. Bu alanda otopark ücreti saatlik 20 TL günlük 100 TL’dir.

Avşa’da Ücretsiz Otopark Yerleri

Avşa‘da ücretsiz olarak arabanızı park edebileceğiniz yerler ara sokaklardır. Merkezdeki Migros’un arka bölgesi yaz aylarında ücretsiz araba park yeri olarak tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Avşa Adası’nda İskeleye Yakın Otopark

Eğer iskeleye yakın bir otopark arıyorsanız belediyenin ücretli otoparkını kullanabilirsiniz. Eğer aracınızı iskeleye yakın ücretsiz park etmek isterseniz en yakın Migros arkasındaki alanı kullanabilirsiniz. Avşa’da yaz aylarında iskelede araba park etmek yasaktır. Kış aylarında serbesttir. İskeleye arabanız ile dönüş için feribot saatine 1 saat kala giriş kabul edilmektedir. İskele içinde vapur saatinize yakın arabanızı ücretsiz park edebilirsiniz. Ancak iskeleye giriş ücreti 15 TL’dir.

Avşa Adası Otopark Ücretleri ve Ücretsiz Otopark Yerleri 2024 Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM