Avşa Adası Kamp Alanları 2024

avsa-adasi-cadir-kamp-yeri

Avşa Adası doğal güzelliklerinin verdiği imkanlar sebebi ile ücretsiz kamp kurmak için ideal yerlerden birisi olsa da kendi başınıza Avşa Adası’nda kamp yapmak ve çadır kurmak yasaktır. Avşa genelinde şuanda 2 farklı işletme camping hizmetini ücret karşılığı sunmaktadır. Ücretsiz çadır veya kamp alanı Avşa’da yoktur.

Avşa Adası Kamp Alanları 2024

Avşa Adası’nda kamp yapılabilecek iki bir camping alanı vardır. Bu alanın ilki Yiğitler Köyü‘ndedir. Diğer kamp alanı Avşa Adası Çokincir plajındadır.

  • Camping Avşa Yiğitler Köyü
  • Road Beach Çokincir Koyu

Avşa Adası’nda kamp ve çadır kurmak serbest mi?

Dikkat! Kamp alanı ve çadır kurmak ayrı şeylerdir. Doğa yapısı ve koyları itibari ile Avşa Adası kamp yapılacak yerler bakımından oldukça zengin olmasına rağmen Avşa’da kendi başınıza çadır kurmak yasaktır. Çünkü Avşa kamp alanı olarak geçmemektedir. Resmi makamlar(Jandarma) Avşa Adası‘nda kamp yapılmak için izin vermemektedir.

Avşa Adası Koyları İçin Tıklayın!
Avşa Adası doğa adına gezilecek yerler bakımından geniş bir coğrafi alana sahiptir. Güney kıyılarında çok nezih Altınkum ve Çınar koyu vardır. Bu yüzden güney kıyıları denize girmek için idealdir. Sakinlik arayanlar içinse Manastır ve Kumtur plajı daha sakindir. Avşa Adası’nın koylarında denize girebilir akşamları güneşin batışını izleyip gece ise yıldızları seyredebilirsiniz.

Keyifli huzurlu bir tatil için kamp yerine ucuz pansiyonlarda konaklayabilir ekonomik tatil için Güney Marmara’nın gözdesi olan Avşa’yı tercih edebilirsiniz… Bu yaz da huzuru zirvede tadacak kafanızı dinlemek için ideal olan Avşa Adası‘na bekleriz.
bahar-firsat

Avşa Adası Kamp Alanları 2024 Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM