AVŞA ADASI SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ!

✆ Haberler
AVŞA ADASI SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ!

AVŞA ADASI SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ!

Avşa Adası merkezinde geçtiğimiz yıl süre gelen içme suyu problemi giderildi. Yaz sezonu başlarken tatilcilerin aklındaki “Avşa Adası’ndaki su problemi giderildi mi? Su sorunu çözüldü mü? sorularının cevapları bugün kesinleşti.

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy yaptığı açıklamada “Yaklaşık 20 gündür bakımı yapılan Avşa Adası Değirmen Ardı mevkiinde ki deniz suyunu içme suyana arıtma tesisinde günlük 3300 tona kadar üretim yapabilme kapasitesi sağlandı. Yapılacak geliştirmeler sonrası günde 4600 tona kadar tesis üretim sağlayabilecek. Bu kapasite tüm Avşa’ya yeterde artar. Depoların bakımı yapıldı. Herkes rahat olsun bu sene su sorunu olmayan bir yaz geçireceğiz. Tüm misafirlerimiz rahatlıkla bir yaz sezonu geçirebilirler.” dedi.

avşa su arıtma

2020 YILINDA KAPASİTE ARTIŞI YAPILDI

25 Ağustos 2020 tarihinde ihalesi tamamlanan yeni yapılacak iyileştirme çalışmaları ile mevcut 4000 metreküp içme suyu kapasitesinin üzerine 2000 metreküp arttırımı gerçekleşecek. Başkan Aksoy bu sayede Avşa Adası‘nın su sorununun çözüleceğini açıkladı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda da benzer sorunlar yaşanmış Belediyenin girişimleri ile tesiste yapılan bakımlar sonucu adadaki su sorunu giderilmişti.

Güncelleme : Avşa Adası’nda 2024 yazında içme suyu sorunu yoktur.

AVŞA ADASI SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ! Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM