avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası’na Günübirlik Gidilir Mi?

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • avsa-adasi-gunu-birlik-tatil-icin-uygun-mu

  AVŞA ADASI

  Avşa Adası’na günübirlik gidilir mi sorusu Avşa’nın adının ilk kez duyan kişiler tarafından sorulmaktadır. Avşa Adası günübirlik tatil için pek uygun değildir. Bunun sebebi feribot ile yolculuk süresinin gidiş geliş olmak üzere en az 5-6 saatinizi almasıdır.

  Örnek vermek gerekirse; Erdek’ten Avşa Adası‘na gelmek istediğinizde Gestaş ile sabah 11:00 yada Adalar 1 gemisi ile 09:00 seferini kullanmalısınız. Erdek’ten 2 buçuk saatte Avşa’ya ulaştığınızda en erken 11.30 civarında adada olacaktır. Sabah saatlerinde Tekirdağ’dan Avşa’ya ulaşmak isteyenler ise 09:00 seferini kullanarak en erken 12:00 gibi adada olacaktır. İdo ile Yenikapı yada Bostancı’dan Avşa Adası‘na geldiğinizde ise 09:10 seferini kullanmalısınız. Yaklaşık 4 saat süren seferler ile 12:00 gibi adada olduğunuzda günün yarısı adaya ulaşmak ile geçecektir. Dönüş için ise Tekirdağ için 16:00, Erdek için 16:45 ve İstanbul için 18:00 seferlerini kullanmanız gerekecektir. Size adada zaman geçirmeniz için kalan süre 4-5 saat gibi kısıtlı olduğundan günü birlik Avşa Adası tatili yapmak uygun olmuyor.  1-2 saat denize girip  dönmek isteyenler için hemen hatırlatalım sahilde duş yer almıyor, sadece wc hizmeti veren işletmede mevcuttur.

  Kısacası Avşa Adası konumu itibari ile günübirlik tatiller yerine en az 2 gün konaklama tatil için çok daha uygun bir bölgedir. Konaklama için aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak yola çıkabilirsiniz.

 • Görüntülenme : 57 views
 • Yazar :
  Avşa Adası’na Günübirlik Gidilir Mi? yorumları