Avşa Adası’nda Turizm Sezonu Açıldı

✆ Haberler

avsa-adasi-sezon-hizli-basladi-2021

Avşa’da deniz suyu kendini temizledi müsilaj sorunu ortadan kalktı ve adada hizmet veren bar, taverna, disco ve gece kulüpleri 2 yıl, lunapark ise 1 yıl aranın ardından hizmete başladı. Her gün binlerce kişi Avşa denizinde yüzerek tatil yapıyor.

avsa-adasi-denizi-tertemiz

Temmuz ayının gelmesi ile birlikte Avşa Adası’nda turizm sezonu tam anlamı ile açıldı. Ülkemizde normalleşme dönemi Avşa Adası’na yaradı Avşa‘daki eğlence merkezleri sezona çok hızlı giriş yaptı. Deniz kum güneş ve gece hayatı ile ünlü adada Temmuz ayı ile birlikte turizm sezonu gümbür gümbür başladı. Her sabah erken saatlerde plajlara akın eden yerli ve yabancı turistler gündüz altınkumlu mavi denizin tadını çıkartırken gece ise eğlence kulüplerinde geç saatlere kadar gönüllerince eğleniyorlar.

avsa-adasi-sahili-2021

OTELLERDE DOLULUK % 60’LARA KADAR YÜKSELDİ

Bölgede hizmet veren pansiyon ve otellerde doluluk oranının yüzde 60’lara ulaşırken bir çok tesis kurban bayramı için oda satışlarını bayrama 10 gün kala tamamladı. Temmuz ayı başında kişi başı 70 TL’den başlayan pansiyon fiyatları bayram döneminde 150-200 TL’lere kadar konuma göre değişiyor. Yarım pansiyon otellerde ise kişi başı konaklama 300 TL’den başlıyor.

avsa-lunapark

BAYRAM İÇİN ÖZEL PROGRAMLAR HAZIRLANDI

Eğlence sektörü ile ünlü Avşa Adası’nda gece kulüpleri bayram için özel sanatçı ve DJ performans programları hazırladı. Arena Disco ve Club Liatris bayram öncesi açılırken Tanz Disco’nun ise açılış için hazırlandıkları öğrenildi. Ünlü Tanz Disco’nun bayramda açılması tahmin ediliyor.

avsa-adasi-konaklama

SAHTE İLANLARA DİKKAT

Kurban bayramı öncesinde Avşa’ya gelmek isteyen tatilcilere önemli uyarıda bulunan Avşa Tatil Rehberi Kurucusu Onur Kutlu; bayram gibi yer bulma sıkıntısının çekildiği yüksek sezon dönemlerinde kolayca ilan girilebilen sitelerde sahte ilanların yeniden türeyebileceğini hatırlattı. Avşa Adası ile ilgili yayın yapan güvenilir turizm sitelerinden rezervasyon yapılmasının önemini vurgulayan Kutlu gerekirse tesis sahibi ile canlı video yoluyla görüşülüp güven sağlanması konusunda bir adım öne geçilmesinin önemine vurgu yaptı.

Avşa Adası’nda Turizm Sezonu Açıldı Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM