avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Ekinlik Adası

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • ekinlik adası

  Ekinlik Adası

  Ekinlik Adası Balıkesir’in Marmara Adalar ilçesine bağlı mahalle statüsünde ayrı küçük bir adadır. Ekinlik Adası’na sadece deniz yolu ile ulaşım mümkündür.

  Ekinlik Ulaşım

  Ekinlik Ulaşım

  Ekinlik Adası Ulaşım

  Yaz kış düzenlenen Gestaş Erdek Avşa arabalı feribot seferleri ile haftanın 3 günü (Pazartesi,  Perşembe,  Cuma) seferler düzenlenmektedir.
  ekinlik-adasi (5)

  Ekinlik Adası Nüfusu

  Adanın nüfusu 151 kişiden oluşmaktadır. Yaz aylarında tatilciler ile bu sayı az da olsa artmaktadır.

  ekinlik-adasi (6)

  Tarihi ve Adada Yaşam

  Bizans ve Osmanlı döneminde sürgün adaları olan Ekinlik Adası Rumlardan kalma ev manastır kilise kalıntıları halen bulunmaktadır. Adanın plaj ve kumsalı bulunmadığı için turizm de komşu ada olan Avşa kadar gelişim gösterememiş birkaç pansiyon ve kiralık ev ile yaz aylarında turizm hizmeti vermektedir. Ada da ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market ve sosyalleşebileceğiniz kafe bulunmaktadır.

  ekinlik-adasi (8)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş yıllarda tatil için Ekinlik‘i tercih etmesiyle ada ismini ülke genelinde duyurmuştur. Adada yaşayanların geçim kaynağı balıkçılık olup tarımda gelişmemiştir.

  ekinlik-adasi (9)

  Ada dinginliği ve az nüfusu ile kafa dinlemek isteyenlerin tercih edeceği destinasyon olup İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa gibi büyük metropollere yakınlığı ile de öne çıkmaktadır. Avşa Adası‘na geldiğinizde günübirlik Gestaş seferleri sayesinde gezebilecek yerler listenize Ekinlik’i de ekleyebilirsiniz.

  ekinlik adası

  Ekinlik Adası

  2.720 views (Görüntülenme)
  Ekinlik Adası yorumları