Avşa Adası Kahvaltı Yerleri ve Mekan Rehberi 2024

avsa-adasi-kahvalti-mekanlari

AVŞA’DA TEMİZ KAHVALTI MEKANLARI REHBERİ 2024

Avşa Adası kahvaltı yerleri için araştırma yapıyorsanız Avşa’da kahvaltı nerede yapılır diye merak ediyorsanız işte Avşa Adası’nda en kapsamlı kahvaltı rehberini sizler için hazırladık. 

Yöresel Ürünler İle Kahvaltınızı Kendiniz Hazırlayın!

Kahvaltı mekanlarına geçmeden önce sizler için mükellef bir kahvaltı sofrasını kurmanız adına önerilerde bulunmak istiyoruz. Avşa merkezdeki yöresel sucuk, peynir, zeytin, zeytin yağı, reçel ve ballardan oluşan kahvaltılıklardan alıp istediğiniz şekilde sofranızı donatabilirseniz. Kaliteli peynir ve zeytin çeşitleri için önerimiz İskele Sokak’ta Peynir Evi’dir. Gerçek sızma ada zeytinyağı ise Bortaçina’dır. Sucuk içinse İso Kasap sucuğu tavsiyemizdir. Diğer reçel ve baharat çeşitleri içinse merkezde Gratis yanındaki Kardeşler Zeytincilik’i tercih edebilirsiniz.

avsa-adasi-kahvaltilik-urunler

AVŞA YÖRESEL KAHVALTILIK ÜRÜNLER

Avşa Adası’nda açık büfe, serpme ve kahvaltı tabağı olarak üç farklı çeşitte kahvaltı menülerinden yararlanmak mümkündür. Ayrıca çorba, simit ve börek salonu gibi önerileri 2024 yaz sezonunda hizmet veren en temiz ve güzel kahvaltı mekanlarını Avşa Tatil Rehberi’nde bulabilirsiniz.

Avşa Adası Kahvaltı Yerleri 2024

Nefis ve temiz kahvaltı yapılabilecek en uygun mekanları ve 2024 yaz sezonunda güncel fiyatlarını rehber olarak sizler için listeledik.

ŞEREF APART - ANKA CAFE

ŞEREF APART – ANKA CAFE

Anka Kafe

Serpme kahvaltısında Ezine, kelle, çeçil ve top peynir olmak üzere 4 peynir ve zengin çeşit kişi başı 200 TL’ye, kahvaltı tabağında ise Ezine ve kelle peyniri ile birlikte zengin çeşitli ürünler 150 TL’ye sunulmaktadır.

ALKİTO CAFE - AVŞA ADASI

ALKİTO CAFE – AVŞA ADASI

Alkito Kafe

Avşa’da nefis bir omlet ile kahvaltı yemek isterseniz Alkito Kafe önerimizdir. Zengin ve renkli bir kahvaltı tabağı sunan Alkito Kafe Barlar Sokağı arkasındadır. Yüksel Motel altında hizmet vermektedir.

Kokotek Avşa Çorba Çeşitleri

Avşa’da Antep usulü demir tasta çorba çeşitleri içebildiğinizi biliyor muydunuz ? Behran, Kelle paça, İşkembe ve Mercimek çorbaları günün ilk öğününü dinç bir şekilde geçirmek isteyenler için tavsiyemizdir.

Ertol Apart Taş Fırın Restaurant

Açık büfe kahvaltı denince Avşa’da deniz kenarında ilk akla gelen restaurantlardan birisidir. Kişi başı fiyatı 200 TL’dir.

Boğaziçi Motel Restaurant

Değirmenardı mevkii’nde kahvaltı servisi alabileceğiniz Boğaziçi Motel’de ayrıca gün boyu havuz keyfi de yapabilirsiniz.

tel-6-corbacisi

TEL 6 ÇORBACISI – AVŞA

Tel 6 Çorbacısı

Avşa’da Balıkçı parkı karşısında çorba ve sulu yemek üzerine mekan önerimiz Tel 6 Çorbacısı’dır.

Meral Restaurant

Kahvaltısı her sabah açık büfe olarak çıkmaktadır. Zengin çeşidi ile tercih edilmektedir. Kişi Başı Fiyatı 200 TL’dir. Avşa’da kahvaltısında Ezine peyniri servis edilen ender yerlerdendir. Mekan Konum olarak iskele karşısındadır. Denize sıfırdır.

İSO 2 - KAHVALTI SALONU

İSO 2 – KAHVALTI SALONU

İso Restaurant 2

Kahvaltısında Sivas Katmeri sunan Barlar Sokağı’nda hizmet veren denize sıfır bir diğer restauranttır. Zengin çeşidi ile dikkat çekmektedir. Fiyatı 200 TL’dir.

Ada Kafe Tufan’ın Yeri

Serpme kahvaltı servisi vardır. Konum olarak Lünapark yolu üzerinde denize sıfırdır.

Nazende Kafe

Avşa Adası’nda hizmet veren bir diğer kahvaltı restaurantıdır.

Tırtıl Kafe

Deniz kenarında renkli bir mekan olan Tırtık Kafe’de kahvaltı servisi alabileceğiniz bir diğer mekandır.

Sarıyer Börekçisi

Nostaljik kol böreğini Avşa’da en çıtır hali ile zevk ile yiyebileceğiniz mekandır. İskele karşısındadır. Ayrıca pide çeşitleri ve diğer unlu mamüllerin servisi burada yapılmaktadır.

EN KAPSAMLI MEKAN REHBERİ

AVŞA’NIN NELERİ MEŞHUR ?

KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA ÖNERİLERİ 

Avşa Adası Kahvaltı Yerleri ve Mekan Rehberi 2024 Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM