avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Karadut Plajı

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • karadut-plaji-avsa

  Avşa Adası Karadut Plajı Yiğitler Köyü’de Tavşanlı plajından sonra gelen plajdır. Plaj içerisinde bulunan kafeterya önünde çok sayıda Karadut ağacı yer aldığı için ismi buradan gelmektedir. Denizi pek derin olmamakla birlikte kıyılarda yosunsuzdur. Kumu ince kum olup çakıl, midye kabuğu gibi ayağınıza batacak sert malzemeler yoktur.

  karadut-plaji-avsa-adasi (2)

  Plaj içerisinde az sayıda halk plajı için ayrılmış alan yer almakta olup sahil genelinde 2 ayrı işletmede ücretli şezlonk ve şemsiye yer almaktadır.

  karadut-plaji-avsa-adasi (2)

  Buradaki kır bahçesi konseptinde çay,kahve ve fast food ürünler sunulmaktadır. Piknik yapmak isteyenler için ağaçların altında yerler olsa işletme sahiplerinin bölgede hizmet verdiği zamanlarda buralarda piknik yapıp daha rahat davranmak pek mümkün değildir.

  karadut-plaji-avsa-adasi (2)

  Karadut plajına ulaşım Avşa merkezden kalkan minibüslerle yapılmakta olup mesafe minibüslerle 15 dakika kendi aracınız ile merkezden 7-8 dakika civarındadır.

  karadut-plaji-avsa-adasi (3)

  Plaj genelinde çok boş arsa arazi olduğu için otopark sorunu yoktur.

  Karadut Çeşmesi Doğal Kaynak Suyu

  Plaja varmadan 2 dakika önce incir koyu üstünde ada yerlilerinin içme suyu ihtiyacını karşılayan tatlısu(kaynak suyu) çeşmesi de yer almaktadır. Çeşmeden yaz aylarında günün 24 saati ada halkı ve tatilciler bidonlarla gelerek su doldurmakta bu suyu ada genelinde deniz suyundan arıtma su aktığı için çay,yemek gibi gıda ihtiyaçlarında kullanmaktadırlar.

  Son olarak plaj genelinde kamp yapıp çadır kurmakta yasaktır. Önerimiz günübirlik plajı kullanıp buradaki tesislerden uygun fiyatlarla yararlanıp tatilin tadını çıkartmanızdır.

  karadut-plaji-avsa-adasi (4)

 • Görüntülenme : 4.522 views
 • Yazar :
  Avşa Adası Karadut Plajı yorumları