Avşa Adası Kumtur Plajı

kumtur plajı

Avşa Adası Kumtur Plajı; Adanın bilenen plajlarından olan Kumtur plajı adını da plajı çevreleyen Kumtur yerleşiminden almaktadır. Kumtur’da yazlıklar bulunmaktadır. Plajı çevredeki yazlıkçılar ve merkezden gelen tatilciler kullanmaktadır. Buna rağmen Avşa merkeze göre sakindir çünkü uzun ve geniş bir plajdır. Kumsal da çok ince sarı kum vardır. Denizi ilk birkaç metre çok sığ  sonrasında birden derinleşmektedir. Rüzgarsız ve dalgasızdır. Bölge de yaz aylarında kumsalın genişlemesi ve denizin çekilmesi ile inceeli burnu denilen kumdan burun oluşmaktadır.

Kumtur Plajı Çevresindeki Sosyal İmkanlar

Şezlong, Şemsiye, İhtiyaçlarınızı karşılayacağınız market vb. bir şey bulunmamaktadır. Yiyecek, içecek ve tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmelisiniz. Piknik ve mangal(izin verilen tarihlerde) yapılabilir. En yakın market Yiğitler Köyü’nde yada Avşa Merkezdedir.

Kumtur Plajına Ulaşım

Bölgeye ulaşım için özel araç, taksi ve tekne kullanılabilir. Yürüme mesafesinde olmayan Kumtur bölgesi merkeze 3 km kadar uzaktır. Bölgeye yaz aylarında Çınar Koyu minibüsleri yolcu taşımaktadır.

avsa-adasi-onerilen-tesisler
Ok İnşaat Apart
Ados Otel
Çağlar Apart
Uludağ Apart
Özcan Urun Apart
Avşa Adası Kumtur Plajı Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM