avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Kumtur Plajı

 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • kumtur-plaji

  Avşa Adası Kumtur Plajı; Adanın bilenen plajlarından olan Kumtur plajı adını da plajı çevreleyen Kumtur yerleşiminden almaktadır. Kumtur’da yazlıklar bulunmaktadır. Plajı çevredeki yazlıkçılar ve merkezden gelen tatilciler kullanmaktadır. Buna rağmen Avşa merkeze göre sakindir çünkü uzun ve geniş bir plajdır. Kumsal da çok ince sarı kum vardır. Denizi ilk birkaç metre çok sığ  sonrasında birden derinleşmektedir. Rüzgarsız ve dalgasızdır. Bölge de yaz aylarında kumsalın genişlemesi ve denizin çekilmesi ile inceeli burnu denilen kumdan burun oluşmaktadır.

  Plaj Çevresindeki Sosyal İmkanlar

  Şezlong, Şemsiye, İhtiyaçlarınızı karşılayacağınız market vb. bir şey bulunmamaktadır. Yiyecek, içecek ve tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmelisiniz. Piknik ve mangal(izin verilen tarihlerde) yapılabilir. En yakın market Yiğitler Köyü’nde yada Avşa Merkezdedir.

  Plaja Ulaşım

  Bölgeye ulaşım için özel araç, taksi ve tekne kullanılabilir. Yürüme mesafesinde olmayan Kumtur bölgesi merkeze 3 km kadar uzaktır. Bölgeye yaz aylarında Çınar Koyu minibüsleri yolcu taşımaktadır.

 • Görüntülenme : 1.871 views
 • Yazar :
  Avşa Adası Kumtur Plajı yorumları