avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa’da Müsilaj (Salya) Var mı? (SON DURUM)

✆ Haberler
 • 1 YORUM
 • avsa-adasi-musilaj-salya-var-mi
  Avşa’da müsilaj var mı sorusu sizlerin son günlerde en çok merak ettiği sorular arasında geliyor. Avşa Adası sahillerinde salya geçtiğimiz mayıs aylarında belirgin şekilde görülse de haziran ayı ile birlikte rodosun etkisi ile deniz kendisini temizlemiş Avşa Adası sahilleri müsilajdan kurtulmuştur. 

  avsa-adasi-denizi-temiz-mi (1)

  Avşa Adası Koyları Müsilajdan Temizlendi Mi?

  Avşa Adası’nda denize girilen 10′a yakın koy bulunmaktadır. Bunlar Merkez plajı, Mavi koy, Beyazsaray, Yiğitler, Altınkum, Karadut, Tavşanlı, Çınar, Kumtur, Çilek Koyu ve Kadınlar plajıdır. Tüm Avşa koylarında müsilaj bulunmamaktadır. Avşa Adası denizinin kısa sürede temizlenmesinin en önemli sebeplerinden birisi bölgenin kıyı kesimde kalmasıdır. Marmara Denizi’nde kendi kendini temizleyen az bölgelerden bir tanesi olan Avşa Adası sahillerindeki deniz suları belli periyotlarla Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmekte ve sürekli İYİ raporu almaktadır. Bugün yüzlerce kişi Avşa merkez plajı, Yiğitler plajı ve diğer koylarda denize girmiş ve herhangi bir sağlık sorunu ile de kimse karşılaşmamıştır. Ulusal medya da abartılan kadar salya Avşa’da hiç olmamıştır.

  avsa-adasi-denizi-temiz-mi (2)

  Avşa Adası Su Sorunu Çözüldü Mü?

  Öte yandan içme suyu ihtiyacını denizden karşılayan Avşa Adası’nda evlerde ve pansiyonlarda su problemi de kalmamıştır. Geçtiğimiz yaz sezonlarında olduğu gibi 2021 yazında da Avşa’da çeşmelerden denizden arıtılan su akmakta ve suda herhangi bir koku asla bulunmamaktadır.

  Avşa Adası’nda Sağlık Ocağı Var Mı?

  Tatile gelirken merak edilen konular arasında yer alan olası sağlık kuruluşu ihtiyacı durumudur. Avşa Adası’nda sağlık ocağı 20′den fazla sağlık ekibi ile hizmet vermekte olup 2 eczane de 24 saat açıktır.

 • Görüntülenme : 6.578 views
 • Yazar :
  Avşa’da Müsilaj (Salya) Var mı? (SON DURUM) yorumları
  1. esra

   30 Haz. 2021

   3 gün tatilimizi yapıp denize sorunsuz girdik salyadan eser yok. Hem Avşa merkezde hem de Altınkum da deniz eskisi gibi tertemiz. Tv de anlatılan abartılı yayınlar la alakası yok