avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Altınkum Plajı

✆ Tatil Rehberi
 • İLK YORUMU SEN YAZ!
 • ALTINKUM PLAJI AVŞA

  ALTINKUM PLAJI AVŞA

  Altınkum Koyu Plajı Avşa Adası’nın en güzel plajlarından olup plajın deniz kumu altın sarısını andırdığı için koy yıllar öncesinde Altınkum ismini almıştır.

  altinkum-plaji

  ALTINKUM PLAJI

  Plaja Ulaşım

  Avşa Adası Yiğitler köyü bitimindeki ilk plajdır. Koya ulaşım Avşa merkezden toplu taşıma araçları kalkış merkezinden minibüs ile 3 TL olup taksilerle 20 TL’dir. Kendi aracınız ile ulaşım; Avşa Adası Yiğitler Köyü yolunu takip edip Yiğitler Köyü sahil kordonunu takiben Altınkum Tatil Konakları Hotel’i geçtikten hemen sonra ilk dönemeçte soldan girdiğinizde plaja gelmektesiniz.

  Plajdaki Aktiviteler

  Altınkum plajında denize girebilir, piknik yapabilir, deniz bisikletleri kiralayabilir, özel işletmelerin sunduğu iskele ve şemsiye şezlong hizmetlerinden ücreti karşılığında faydalanabilirsiniz. Plajda 5 ayrı işletme hizmet sunmaktadır. Bunlar Şahintepesi, Safir Beach, Altınkum Beach, Gold Beach ve Kartal Yuvası’dır.

  Bölgeye yakın diğer plajlar Tavşanlı Plajı, Karadut Plajı, Çilek koyu plajı olup Adanın diğer tarafında Çınar Koyu ve Kumtur Koyu plajları yer almaktadır.

 • Görüntülenme : 18.287 views
 • Yazar :
  Avşa Adası Altınkum Plajı yorumları