Avşa Adası Altınkum Plajı

✆ Tatil Rehberi
avsa-adasi-dogal-guzellikleri (2)

ALTINKUM PLAJI

Altınkum Koyu Plajı Avşa Adası’nın en güzel plajlarından olup plajın deniz kumu altın sarısını andırdığı için koy yıllar öncesinde Altınkum ismini almıştır.

altinkum-plaji

ALTINKUM PLAJI

Altınkum Plajına Ulaşım

Avşa Adası Yiğitler köyü bitimindeki ilk plajdır. Koya ulaşım Avşa merkezden toplu taşıma araçları kalkış merkezinden minibüs ile 3 TL olup taksilerle 20 TL’dir. Kendi aracınız ile ulaşım; Avşa Adası Yiğitler Köyü yolunu takip edip Yiğitler Köyü sahil kordonunu takiben Altınkum Tatil Konakları Hotel’i geçtikten hemen sonra ilk dönemeçte soldan girdiğinizde plaja gelmektesiniz.

avsa-adasi-dogal-guzellikleri (1)

ŞAHİNTEPESİ

Altınkum Plajındaki Aktiviteler

Altınkum plajında denize girebilir, piknik yapabilir, deniz bisikletleri kiralayabilir, özel işletmelerin sunduğu iskele ve şemsiye şezlong hizmetlerinden ücreti karşılığında faydalanabilirsiniz. Plajda 5 ayrı işletme hizmet sunmaktadır. Bunlar Şahintepesi, Safir Beach, Altınkum Beach, Gold Beach ve Kartal Yuvası’dır.

Bölgeye yakın diğer plajlar Tavşanlı Plajı, Karadut Plajı, Çilek koyu plajı olup Adanın diğer tarafında Çınar Koyu ve Kumtur Koyu plajları yer almaktadır.

ALTINKUM PLAJI AVŞA

ALTINKUM PLAJI AVŞA

Avşa Adası Altınkum Plajı Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM