Avşa Adası Kalabalık Mı? 2024 Yaz Sezonunda Son Durum

✆ Haberler

avşa adası kalabalık

Avşa Adası 2024 yaz sezonunda 10 temmuz itibari ile oldukça kalabalıktır. İstanbul Yenikapı, Bostancı, Avcılar’dan her gün 5 farklı hızlı deniz otobüsü seferi ile günde 2000’den fazla misafir sadece İstanbul’dan Avşa’ya tatil için gelmektedir.

Tekirdağ’dan ve Erdek’ten toplamda 8 farklı arabalı feribot seferi ile her gün gelen 3000’den fazla yeni misafir ile birlikte günlük 5000’in üzerinde yeni tatilci Avşa’yı tercih etmektedir. Bu sebeple 15 Temmuzdan itibaren Avşa Adası’nda konaklama için yer bulabilmek imkansız olacaktır. 

İstanbul’a en yakın tatil merkezi konumundaki Avşa Adası‘nın kış aylarında 6000 civarında olan kayıtlı nüfusu yaz aylarında 200.000’i geçmektedir.

Feribot ile Adaya Ulaşım Kolaylığı Yerli Turisti Çekiyor!

Avşa Adası’na İstanbul ve Yenikapı’dan düzenlenen İDO feribot seferleri sayesinde yerli turist kolaylık ile 3 saatte adaya ulaşım sağlıyor. İstanbul Deniz Otobüsleri(İDO) firması Marmara Adası ve Avşa Adası’dan bayram döneminde ek seferler ekliyor. Avşa Adası’dan İstanbul’a dönüş için İstanbul bağlantılı Tekirdağ Avşa feribot seferleri de hizmet veriyor.

avsa-adasi-onerilen-tesisler
Oya Apart Yiğitler
Yelken Motel
Yaşat Kemal Apart
Erdi Apart
Joey Motel
Avşa Adası Kalabalık Mı? 2024 Yaz Sezonunda Son Durum Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM