Avşa Adası’na Araba İle Nasıl Gidilir ? (İstanbul, Tekirdağ, Erdek)

avsa-adasi-araba-ile-nasil-gidilir
Avşa Adası’na araba ile gidilir mi? Avşa Adası’na araba ile gitmek için İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten kalkan arabalı vapurları kullanmalısınız. Böylelikle Türkiye’nin büyük adalarından olan Avşa Adası’nı arabanız ile daha rahat gezebilirsiniz. Merak eden ziyaretçilerimiz için hemen cevaplayalım Avşa Adası’nda araba yasak değildir. Bu makalemizde Avşa Otelleri olarak İstanbul, Silivri, Gebze, Kocaeli, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir Erdek, Bursa gibi Avşa Adası’na yakın taşralardan Avşa Adası’na ulaşım konusuna açıklık getireceğiz.

avsa-adasi-araba-ile-nasil-gidilir (2)

AVŞA ADASI ARABA İLE ULAŞIM

Avşa Adası’nda Araba Yasak Mı?

Avşa Adası’nda araba yasak değildir serbesttir. Avşa’ya gelmek isteyen tatilcilerin en çok merak ettiği sorulardan Avşa’da araba kullanma konusudur. Avşa Adası’nda araba yasak olmadığı gibi araç kullanmak oldukça kolaydır. Avşa içerisinde yeteri kadar otopark yada arabanızı ücretsiz park edebileceğiniz park alanları vardır. Avşa’nın gezilecek yerleri olan koylara daha kolay ulaşmak istiyorsanız Avşa’ya arabanız ile gelmenizi tavsiye ediyoruz. Arabanız yoksa da şehir içerisindeki minibüsler ile Avşa’nın koylarına gidebilirsiniz.

Silivri’den Avşa Adası’na Araba ile Nasıl Gidilir ?

Daha önceki Silivri’den Avşa Adası’na ulaşım makalemizde anlattığımız gibi Silivri’den Avşa Adası’na direk feribot seferleri yoktur. Silivri’den Avşa Adası’na araba ile gitmek için Tekirdağ Akport Limanı’na arabanız ile ulaşıp Avşa Adası Tekirdağ arabalı vapur seferleri olan Ömer Kaptan, Öz Kaptan, Adalar 1 ve Marmara Roro gemilerini kullanabilirsiniz.  Eğer Silivri’den arabanız yoksa Avşa Adası’na gitmek için Uçar Seyehat ve İstanbul Seyahat’ın aktarma seferlerini kullanabilirsiniz.

Gebze-Kocaeli’den Avşa Adası’na Araba ile Nasıl Gidilir? 

Gebze ve Kocaeli’ye yakın tatil yeri olan Avşa Adası’na ulaşım için 3 farklı yöntemi kullanabilirsiniz. İdo Avşa Adası Yenikapı ve Bostancı seferleri ile araçsız, Tekirdağ Silivri bağlantılı aktarma seferleri ile ve Bursa üzerinden Erdek iskelesine ulaşıp Gestaş, Adalar 1 ve Kooperatif gemileri ile Gebze’den Avşa’ya arabalı gidebilirsiniz.

Eğer Avşa Adası’na Araba ile gelme konusunda bir sorunuz var ise aşağıdaki form aracılığı ile yorum alanından sorularınızı sizde yazabilirsiniz. Ayrıca Avşa Adası’nda araba yasaklanmalı diyorsanız yine görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Otoparkı Bulunun Otel ve Pansiyonlar

Avşa Adası’na Araba İle Gelinir Mi?

Avşa Adası’na Araba İle Nasıl Gidilir ? (İstanbul, Tekirdağ, Erdek) Misafir Yorumları 12 DOĞRULANMIŞ YORUM
 1. Canberk

  02 Tem. 2023

  Merhaba. Agustos ayinda avsaya gelmeyi planliyoruz. Arabali sekilde en kolay nasil gelebiliriz?

  • Avşa Tatil Rehberi

   03 Tem. 2023

   merhaba Erdek, Tekirdağ ve İstanbul üzerinden gelebilirsiniz.

 2. süleyman

  08 May. 2023

  merhabalar
  istanbul maltepeden avşa adasına mobilya eşyalarını kamyonet ile nasıl hangi güzergahtan en kısa gönderebiliriz

  • Avşa Tatil Rehberi

   09 May. 2023

   Merhaba Avşa Adası’na hizmet veren nakliye firmaları var onları bulup hizmet alabilirsiniz.

 3. Anonim

  31 Tem. 2022

  Kocaeli İzmit’ten Avşa’ya gelmek istiyoruz nasıl gelecegız

  • Avşa Tatil Rehberi

   01 Ağu. 2022

   Merhaba Gamze Hanım. İstanbul’dan İDO ile gelebilirsiniz. Yada Tekirdağ üzerinden araba ile.

 4. Tarık

  13 Tem. 2022

  Merhaba İstanbul Avrupa yakasından nasıl araçla gelebilirim

  • Avşa Tatil Rehberi

   14 Tem. 2022

   Merhaba Tekirdağ üzerinden gelebilirsiniz.

 5. Büşra

  25 Haz. 2021

  İstanbul anadolu yakasından avşa adasına arabalı ulaşım ve yol ücretleri bilgisi verir misiniz.

  • Avşa Tatil Rehberi

   25 Haz. 2021

   Merhaba İstanbul Anadolu yakasından Avşa Adası’na gelmek istiyorsanız Tekirdağ’a gelip buradan arabalı feribotları kullanmalısınız.

 6. Özlem

  19 Haz. 2021

  Merhaba bolu mudurnu dan avşa adasına gitmek istiyoruz araba ile ve şoför dahil 4 kişi gideceğiz. Nasıl gidebiliriz. Ulaşımda ücret nedir ?

  • Avşa Tatil Rehberi

   19 Haz. 2021

   Merhaba Bolu’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir sorunuzun cevabı Bursa üzerinden Erdek’e gelip buradan Gestaş gemisini kullanmaktır. Gestaş arabalı olarak yolcu taşımaktadır.