avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası’na Araba İle Nasıl Gidilir? (En Yeni Bilgiler)

 • 4 YORUM
 • Avşa Adası’na araba ile nasıl gidilir? sorusunun cevapları; Tekirdağ’dan Akport Limanı’ndan, Erdek’ten merkez limanından, İstanbul Zeytinburnu’ndan Zeyport limanından düzenlenen arabalı vapurlar sayesinde Avşa Adası’na araba ile gitmek çok kolaydır.  Avşa Adası’nda araba yasak değildir. Bu makalemizde Avşa Otelleri olarak İstanbul, Silivri, Gebze, Kocaeli, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir Erdek, Bursa gibi Avşa Adası’na yakın taşralardan Avşa Adası’na ulaşım konusuna açıklık getireceğiz.

  Avşa Adası'na araba ile nasıl giderim

  Avşa Adası’na araba ile nasıl gidilir?

  Avşa Adası’nda Araba Yasak Mı?

  Avşa Adası’nda araba yasak değildir serbesttir. Avşa’ya gelmek isteyen tatilcilerin en çok merak ettiği sorulardan Avşa’da araba kullanma konusudur. Avşa Adası’nda araba yasak olmadığı gibi araç kullanmak oldukça kolaydır. Avşa içerisinde yeteri kadar otopark yada arabanızı ücretsiz park edebileceğiniz park alanları vardır. Avşa’nın gezilecek yerleri olan koylara daha kolay ulaşmak istiyorsanız Avşa’ya arabanız ile gelmenizi tavsiye ediyoruz. Arabanız yoksa da şehir içerisindeki minibüsler ile Avşa’nın koylarına gidebilirsiniz.

  Silivri’den Avşa Adası’na Araba ile Nasıl Gidilir ?

  Daha önceki Silivri’den Avşa Adası’na ulaşım makalemizde anlattığımız gibi Silivri’den Avşa Adası’na direk feribot seferleri yoktur. Silivri’den Avşa Adası’na araba ile gitmek için Tekirdağ Akport Limanı’na arabanız ile ulaşıp Avşa Adası Tekirdağ arabalı vapur seferleri olan Ömer Kaptan, Öz Kaptan, Adalar 1 ve Marmara Roro gemilerini kullanabilirsiniz.  Eğer Silivri’den arabanız yoksa Avşa Adası’na gitmek için Uçar Seyehat ve İstanbul Seyahat’ın aktarma seferlerini kullanabilirsiniz.

  Gebze-Kocaeli’den Avşa Adası’na Araba ile Nasıl Gidilir? 

  Gebze ve Kocaeli’ye yakın tatil yeri olan Avşa Adası’na ulaşım için 3 farklı yöntemi kullanabilirsiniz. İdo Avşa Adası Yenikapı ve Bostancı seferleri ile araçsız, Tekirdağ Silivri bağlantılı aktarma seferleri ile ve Bursa üzerinden Erdek iskelesine ulaşıp Gestaş, Adalar 1 ve Kooperatif gemileri ile Gebze’den Avşa’ya arabalı gidebilirsiniz.

  Eğer Avşa Adası’na Araba ile gelme konusunda bir sorunuz var ise aşağıdaki form aracılığı ile yorum alanından sorularınızı sizde yazabilirsiniz. Ayrıca Avşa Adası’nda araba yasaklanmalı diyorsanız yine görüşlerinizi iletebilirsiniz.

  21.856 views (Görüntülenme)
  Avşa Adası’na Araba İle Nasıl Gidilir? (En Yeni Bilgiler) yorumları
  1. Büşra

   25 Haz. 2021

   İstanbul anadolu yakasından avşa adasına arabalı ulaşım ve yol ücretleri bilgisi verir misiniz.

   • Avşa Tatil Rehberi

    25 Haz. 2021

    Merhaba İstanbul Anadolu yakasından Avşa Adası’na gelmek istiyorsanız Tekirdağ’a gelip buradan arabalı feribotları kullanmalısınız.

  2. Özlem

   19 Haz. 2021

   Merhaba bolu mudurnu dan avşa adasına gitmek istiyoruz araba ile ve şoför dahil 4 kişi gideceğiz. Nasıl gidebiliriz. Ulaşımda ücret nedir ?

   • Avşa Tatil Rehberi

    19 Haz. 2021

    Merhaba Bolu’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir sorunuzun cevabı Bursa üzerinden Erdek’e gelip buradan Gestaş gemisini kullanmaktır. Gestaş arabalı olarak yolcu taşımaktadır.