avsa-adasi-tatil-secenek_08 avsa-adasi-tatil-secenek_07 avsa-adasi-tatil-secenek_06 avsa-adasi-tatil-secenek_05 avsa-adasi-tatil-secenek_04 avsa-adasi-tatil-secenek_03 avsa-adasi-tatil-secenek_02 avsa-adasi-tatil-secenek_01

Avşa Adası Gezilecek Yerler ve Koylar Listesi 2024

 • 1 YORUM
 • Avşa Adası Gezilecek Yerler listesi 2023; Avşa Adası’nın yürüyerek gezilecek yerleri, meşhur koyları, şarap fabrikaları, Yiğitler Köyü, Avşa’da yapılabilecek aktiviteler ve çok daha fazlası Avşa Tatil Rehberinde.

  Avşa Adası Gezilecek Yerler ve Koylar Listesi 2024

  • Avşa Adası Değirmenardı Mevkii Foto Çekinme
  • Yiğitler Köyü Şarap Fabrikaları Ziyaretleri
  • Avşa Adası Merkez Çarşısı (Türkeli Sahili)
  • Avşa Çarşı(Organik Ürünler Pazarı)
  • Yiğitler Köyü (Ali Baba Türbesi)
  • Bahar Aqua Resort (Aquapark)
  • Altınkum Koyu (Şahintepesi)
  • Konstantin Tepesi (Yiğitler)
  • Karadut Koyu (Cafeler)
  • Kadınlar Plajı (Sadece Kadınlara Özel Plajdır.)
  • Çınar Koyu (Balık Restaurantları)
  • Kumtur Koyu – Cadının Bağları
  • Manastır Koyu(Asparacas Cafe ve Tarihi Eserler)
  • Manastır At Çiftliği
  • Mavi Koy (Özkan Sitesi)
  • Çiftlik Mevkii
  • Beyazsaray Koyu

  AVŞA ADASI DEĞİRMENARDI

  AVŞA ADASI DEĞİRMENARDI

  1-Değirmenardı Mevkii

  Avşa merkezde Değirmenardı mevkii gezilecek yerler arasındadır. Avşa Adası’na indiğinizde iskelenin sol tarafında kalmaktadır. 1 km kadar sahilden yürüdüğünüzde Değirmenardı mevkiine ulaşabilir burada akşamları gün batımına şahit olabilir gün boyunca ada renkli atmosferinde resim çektirebilirisiniz.

  Sizlere Değirmenardı Mevkii’ne yakın konaklama için Butik Apart’ı önerebiliriz. Apart ile ilgili detaylı bilgi için görsele tıklayabilirsiniz.

  BUTİK APART AVŞA

  AVŞA BUTİK APART

  BÜYÜLÜBAĞ ŞARAP FABRİKASI

  BÜYÜLÜBAĞ ŞARAP FABRİKASI

  2-Şarap Fabrikaları

  Avşa Adası ziyaretinizde şarap severler için güzel bir haber Bortaçina ve Büyülübağ şarap fabrikasını gezilebiliyor ve aynı zamanda şarap tadımı da yapılabiliyorsunuz. Fabrikalar da yapılan şaraplar Ada karası adı verilen üzümlerden yapılıyor ve muhteşem bir lezzete sahiptir. Eğer şarap seviyorsanız kesinlikle bu şarabın tadına bakın. Avşa’da gezilecek yerlerde eski Rum döneminden kalma tarihi yapılara rastlayabilirsiniz.

  AVŞA ADASI PLAJI

  AVŞA ADASI PLAJI

  3-Avşa Adası Türkeli Sahili

  Eski ismi Türkeli olan Avşa Adası’nın dört bir yanının deniz olması nedeniyle size ilk önereceğimiz tabii ki de denize girmek olacaktır. Avşa Adası’nın 3 km uzunluğundaki merkez sahilinde denize girebilir şemsiye şeyzonk kiralayabilirsiniz. Ayrıca Avşa Adası’nda kiralık olan tekneler çok uygun fiyatlıdır, tekne kiralayabilir ve koyları istediğiniz şekilde gezebilirsiniz. Ada da ayrıca Türkeli isimli başka bir köy yoktur.

  YİĞİTLER KÖYÜ

  4-Yiğitler Köyü

  Avşa Adası’nın güneyinde merkeze 5 dakika mesafedeki Yiğitler Köyü‘nü Avşa’ya geldiğinizde mutlaka görmelisiniz. Yiğitler Köyü’ndeki plajda denize girebilirsiniz. Köyde bulunan 2 adet türbeyi ziyaret edebilirsiniz. Yiğitler’e Avşa merkezden her yarım saatte bir minibüs servisi vardır.bahar-aqua-resort-avsa-adasi

  ŞAHİNTEPESİNDEN ALTINKUM KOYU

  5-Altınkum Koyu

  Yiğitler Köyü’nün hemen bitişiğindedir. İsmi gibi Altınkuma sahip plajda 3 adet beach club tarzı cafeler vardır. Avşa’ya gelen turistlerin uğrak noktası olan Altınkum Koyu’nda denize girmeden Avşa’dan dönmeyin.

  avsa-sahintepesi

  ŞAHİNTEPESİ

  6-Şahintepesi

  Görüntüsü şahini andıran tarihi kayalardan oluşan doğa yapısı ile Şahintepesi Altınkum Koyu’ndadır. Burada 1 adet restaurant vardır. Şahintepesinin ev yapımı köftesi, kalamaları ve midye tavası meşhurdur. Yemeden dönmeyin!

  Sizlere Yiğitler Köyü’nde konaklama adına çok özel bir rehber oluşturduk. Otellerden, pansiyonlara,müstakil dairelere kadar aradığınız tüm pansiyon seçenekleri için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

  KARADUT PLAJI

  7-Karadut Koyu

  Altınkum’dan sonra gelen Karadut Koyu’nda uzun ferah bir plaj ile 2 adet çay bahçesi vardır. İsmini koyda bulunan Karadut ağacından almaktadır.

  8-Kadınlar Plajı

  İsmi gibi sadece kadınlara ait olan plaj Karadut koyundan sonra gelmektedir. Üzüm asmalarının içinden patika yollardan gidilen Kadınlar plajı Avşa Adası’nı diğer tatil köylerinden farklı kılmaktadır. Burada herhangi bir cafe yada wc yoktur.

  ÇINAR KOYU AVŞA

  ÇINAR KOYU AVŞA

  9-Çınar Koyu

  Avşa Adası’nın tam arkasında kalan Çınar Koyu adanın en büyük plajına sahiptir. Burada Ayanya Beach, Mert Restaurant, Deniz Yıldızı, Tarihi Çınar Restaurant İsmet’in Yeri isimli ücretli plajlı yada ücretsiz denize girilebilen plaj alanları vardır. Suyu ve kumu bizce en güzel plaj Avşa’da Çınar Koyu’dur.

  KUMTUR PLAJI

  10-Kumtur Koyu

  Çınar Koyu’ndan sonra gelmektedir. Avşa Adası’nın son noktasıdır. Burada özel işletme yoktur. Daha çok özel villalar hakimdir.

  avsa-adasi-manastir-koyu-plaji

  MANASTIR KOYU

  11-Manastır Koyu

  Avşa Adası’nın hemen yanıbaşında olan Manastır Koyu tarihi bir yapıya sahiptir. Bizans ve Rum dönemine ait kalıntılar koyda varlığını göstermektedir.

  avsa-mavi-koy

  DEĞİRMENARDINDAN MAVİ KOYA BAKIŞ

  12-Mavi Koy

  Avşa Adası’nda Değirmenardı mevkiini geçtikten sonra Mavi Koy’a ulaşırsınız. Burada teknenizi bağlayabileceğiniz uzun bir liman vardır. Kumsalı küçük ama oldukça temizdir. Denizi sığdır. Avşa’nın siteler mevkii buradadır. Özkan Sitesi’ni Avşa’ya geldiğinizde gezmenizi öneriyoruz. Size şiddetle gidip görün diyebileceğimiz ve doğanın eşsiz güzelliğini görebileceğiniz Mavikoy’dur.

  AVŞA BARLAR SOKAĞI

  12-Eğlence Kulüpleri

  avsa-adasi-beyaz-saray-koyu-plaji (1)

  BEYAZSARAY KOYU

  Avşa Adası gece hayatı kesinlikle sıkıcı değildir. Avşa’nın Meşhur discoları; Tanz, Liatris, Arena’dır. Gece kulüpleri; Martı, Squadron, Cadde Bar, Orta Bar’dır. Her akşam sahil boyundaki barlar olan Yaren Türkü Bar, Yörem Türkü Bar, Marpuç Beach, Gıybet Bar’da canlı müzik partileri yapılmakta, sahilde ateş yakan gruplar bulunmaktadır.

  13-Beyazsaray Koyu Plajı

  Beyazsaray Avşa Adası’nın en çok merak edilen gizemli koylarının birinde konumlanmıştır. Bölgede bir adet otelin yer alması dışarıdan denize girmek isteyen kişiler için ideal değildir. Bu yüzden sizlere adaya geldiğinizde mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında Beyazsaray Koyu Plajını görmeyi öneriyoruz.

  MARMARA ADASI

  14-Marmara Adası

  Feribot seferleri ile Avşa karşısındaki Marmara Adası‘nı gezebilir ve görebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ikinci olan Marmara Adası mutlaka görülmeye değer bir doğa güzelliğine sahiptir.

  Avşa Adası Ulaşım

  AVŞA

  AVŞA

  Avşa Adası Konaklama Seçenekleri

  Avşa Adası otelleri’nin tatil severler tarafından çok tercih edilmesinin en önemli sebepleri; ucuz konaklama fiyatları, gezilecek yerlerin şehir merkezindeki pansiyonlara yakın olması, aracı olanlar içinse bir çok farklı koya sahip olması, Avşa’nın eğlence dolu gece hayatı, uygun fiyatlı denize sıfır otelleri, sahil kenarında yenen birbirinden lezzetli akşam yemekleri ve denizin temizliğidir.

  AVŞA GÜNBATIMI

  AVŞA GÜNBATIMI

  Avşa Adası’nın Popüler Mekanları için tıklayınız!

  avsa-adasi-denize-sifir-otel-firsatlari

  Son olarak yapmadan dönme!

  AVŞA

  AVŞA ADASI SAHİLİ

  Avşa’da bisiklet kiralayabilir ve sevdikleriniz ile adanın etrafında bisikletler ile turlayabilirsiniz. Belirli günlerde kurulan pazarları mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Avşa sahilinde inci ve boncuk ürünlerine çok rastlayacağınız standlarda görmediğiniz ve enteresan el işi ürünler dikkatinizi çekebilir. Saçlarınıza boncuk ördürebilir gerçek yada geçici dövme yaptırabilirsiniz..

  Yeni içeriğimiz Avşa Adası Nasıl Bir Yer? makalesini okuyup aklınızdaki diğer sorulara cevap alabilirsiniz.

 • Görüntülenme : 186.049 views
 • Yazar :
  Avşa Adası Gezilecek Yerler ve Koylar Listesi 2024 yorumları
  1. arel

   13 Kas. 2023

   2024 yazında mutlaka gideceğiz. Trabzon’daki sevdiklerimizden adını pek duyduk. Görüşmek üzere.