Marmara Bölgesi’ndeki Tatil Yerleri 2024

Marmara Bölgesi’ndeki tatil yerleri; Önerileri Avşa Adası, Marmara Adası, Erdek, Ocaklar, Narlı, Ayvalık, Burhaniye, Bozcaada ve Gökçeada tatil beldeleri İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Eskişehir, Kocaeli gibi yakın merkezlerden gelen tatilcilerin her yıl ucuz fiyatlara tatil için tercih ettikleri uğrak noktası olmaktadır. Marmara Bölgesi coğrafi konumu itibari ile komşu bölgelerden de her yıl yüzbinlerce kişiye ev sahipliği yapmaktadır. İzmir, Denizli, Isparta, Ankara, Kütahya, Zonguldak, Manisa ve Ankara’dan tatil için yerli turistler Marmara Bölgesi’ni az nemli havası, deniz suyunun temiz ve tuzu az olması sebebi ile tercih etmektedirler. İşte sizler için derlediğimiz Marmara Bölgesi’ndeki popüler ve ucuz tatil beldeleri…

AVŞA ADASI 2018

AVŞA ADASI

Avşa Adası Tatil Beldesi

Özellikle İstanbul ve Tekirdağ’dan ulaşımı kolay olması sebebi ile yaz aylarında dolup taşan tatil beldesi olan Avşa Adası genelinde pansiyonculuk hakimdir. Avşa’da az sayıda olsada butik otel vardır. Otellerin çoğu sabah kahvaltısı dahil hizmet vermekte olup Avşa’da az sayıda yarım pansiyon otel vardır. Lüks tatil yerine İstanbul’a yakın denizi temiz eğlence hayatında ritmi yüksek bir tatili hedefleyenlerin tercihi olan Avşa Adası ayrıca koyları ile de meşhurdur. Geniş plajlara sahip Merkez plajı, Altınkum, Karadut, Çınar, Kumtur ve sadece bayanların girebildiği Kadınlar plajı Avşa Adası’nı tatil için farklı kılan özellikleridir. Avşa Adası’nda konaklama oldukça uygundur. Sezon açılışında ve kapanışında fiyatlar %50 indirimli olup temmuz ve ağustos aylarında pansiyon fiyatları 50-75 TL arasındadır. Yarım pansiyon otellerde ise günlük sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil 100 ile 150 TL arasında kişi başı konaklayabilirsiniz. Avşa Adası’ndaki pansiyon ve otellere https://avsa.bandirma.com.tr web sitemizin ana sayfasından ulaşabilirsiniz.

YİĞİTLER KÖYÜ AVŞA ADASI

YİĞİTLER KÖYÜ AVŞA ADASI

Yiğitler Köyü Tatil Beldesi

Avşa Adası merkezine 5 dakika mesafedeki Yiğitler Köyü son yıllarda yeni yapılan bir çok otel ve pansiyon ile birlikte tatil beldesi konumuna gelmiştir. Eski adı Araplardır. Ancak bu köyde hiç Arap vatandaşlar yaşamamışlardır. Neden isminin eski isminin Araplar olduğunu açıklamak yerine sizlere Yiğitler’in tatil için tercih noktası olduğu özelliklerini anlatacağız. Avşa merkeze göre Geniş arazilerinden dolayı daha büyük otellerin yapılmasına imkan sunan köyde 3 adet büyük havuzlu otel (Bahar, Altınkum, Afissia) ve 50’den fazla apart-pansiyon faaliyet göstermektedir. Yiğitler Köyü’nün içinde denize girebileceğiniz geniş kumsalları olan plaj vardır. Burayı Avşa merkezden farklı kılan ve tercih edilmesinde en önemli faktör olan köyün hemen bitişinde ise Altınkum Plajı, Karadut Plajı ve Kadınlar plajıdır. Avşa Yiğitler Köyü‘ndeki otel ve pansiyonlara web sitemizden ulaşabilirsiniz.

MARMARA ADASI

MARMARA ADASI

Marmara Adası Tatil Beldesi

İstanbul ve Tekirdağ’dan düzenli feribotlar ile ulaşımı kolay Avşa Adası’na göre daha sakin bir tatil arayanların tercih ettiği Marmara Adası ülke genelinde mermer ocakları ile de meşhurdur. Ada genelindeki çok plaj tatilcilerin tercih noktası olmaktadır. Marmara Adası’ndaki plajlar; Kole, Keresya, Aba, Çınarlı Manastır, Gündoğdu, Topağaç, Asmalı, Saraylar (Abroz ve Kadınlar plajı) plajlarıdır. Ada da eğlenebileceğiniz eğlence merkezleri de vardır. Disco Prokonnisos adanın meşhur eğlence merkezlerindendir.

Marmara Bölgesi Ucuz Tatil Yerleri

Marmara Bölgesi’nde ucuz tatil yerleri denince ilk akla Avşa Adası gelir. İşte sizler için önerdiğimiz uygun fiyatlı Avşa Adası otel, apart, pansiyon, kiralık ev ve daireler listesi.

erdek-2018

ERDEK

Erdek Tatil Beldesi

Özellikle Bursalı tatilcilerin tercih ettikleri 1950’li li yıllardan beri bir çok iş adamı, siyasetçi ve ünlünün tatil için geldiği Erdek doğasından dolayı günümüzde popülerliğini sürdürmektedir. Merkez, Karşıyaka, Tatlısu, Düzler, Ocaklar, Narlı ve Turanlar Erdek’te denize girilebilecek ve tatile gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken merkeze yakın diğer tatil beldeleridir. Zeytinliada, Hadrianus Tapınağı Erdek’teki antik tarihi gezilecek yerlerdendir.  Erdek’e İstanbul’dan Bandırma üzerinden İDO ile Bursa ve diğer çevre illerden aracınız ile ulaşabilirsiniz.

Gönen

Gönen; kaplıcaları ile meşhur Balıkesir’in ilçesidir. Kaplıca turizmi ile termal sularda yaz-kış tatil için tercih edilen Gönen İstanbul, Bursa gibi metrepollere yakındır. Erdek, Avşa veya Marmara Adası’na tatile geldiğinizde farklılık olsun isterseniz sizleri Gönen’in şifalı sularında farklı bir nefes almaya davet ediyoruz.

BOZCAADA

BOZCAADA

Bozcaada

Çanakkale’nin popüler ve bir o kadar renkli tatil kasabası olan Bozcaada‘ya Ezine’nin Geyikli beldesinden kalkan Gestaş feribotları ile ulaşabilirsiniz. Arabanız ile gidebilirsiniz. Tatil sezonu diğer tatil beldelerinden farklı olarak Mart aylarında başlar. Konaklayabileceğiniz bir çok butik otel ve pansiyon mevcuttur. Rengarenk sokakları bakımlı ve bir o kadar temiz konaklama seçenekleri kendine hayran bırakan adada denize girilebilecek Ayazma ve  Akvaryum koyları popülerdir. Tarihi eserler bakımından da bir çok gezilecek yerlere sahiptir. Gezilecek yerler; Bozcaada kalesi, su altı müzesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Meryem Ana Kilisesi ve mutlaka gitmeniz gereken Gün batımı rüzgar gülleridir.

Marmara Bölgesi’ndeki tatil yerlerinden detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiniz. Bizleri takip etmeyi unutmayın. Son olarak Instagram’dan @avsa.adasi sayfamızdan bizleri takip ederek Avşa Adası hakkındaki yenilik ve ucuz tatil fırsatlarından haberdar olabilirsiniz…

Marmara Bölgesi’ndeki Tatil Yerleri 2024 Misafir Yorumları 0 DOĞRULANMIŞ YORUM